EDA

PLYNOVÁ NÁDRŽ

Škoda Fabia jezdící na LPG. Slyšela jsem, že nádrž na plyn by se měla měnit po roce. Je to tak?

Nejlepší odpověď
brillant

Životnost nádrže LPG
Dle vyhlášky 341 je životnost nádrže LPG v ČR 10 let pokud výrobce neurčí jinak. Prodlužování životnosti tlakovou zkouškou není možné. Při výměně je třeba vyměnit i příslušenství tzn. víceúčelový ventil a plynotěsnou schránku. Na štítku nádrže je uvedeno min.: výrobce, číslo homologace, rozměry a obsah, datum platnosti tlakové zkoušky (od výrobce).

Zdroj: http://www.lpg­.cz/dotazy/do­tazy.php

Další odpovědi
Drap

Neni, životnost nádrží na LPG bývá většinou 10 let

JájsemRaibek

To co jsi slyšela po roce je technická. Ne STK!
Takže každý rok na revizi nádoby a vedení+zápis do TP. Pokud jdeš na technickou (STK), tak nejdřív musí být platná revize na plyn!