Weis

Auto nejde za plynem

Ahoj, Mitsubishi Lancer Sportback 105kw (143HP), nejde za plynem, respektive jede hezky ale na 140 koní to opravdu nevypadá, občas se mi zdá že i mé bývalé auto (fabie 44kw) měla větší výkon na rozjezdy a zvyšování rychlosti.

Vyměnil jsem Váhu vzduchu, vzduchový filtr, byl dekarbonizovan motor, vyměněny svíčky i zapalovací cívky (po vyměně cívek se výkon trošku zlepšil) ale není to ono, auto dokáže řvát jako Závodak ale otáčky se nijak moc nehýbou a výkon nic moc (hlavně do menších kopců – po rovince to jde a z kopce sviští – asi jako každý z kopce) , už uvažuju o servise, je možný že je vadný (děravý ) výfuk nebo něco jiného? Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi
elkon

Servis měl být to první, než vyhazovat peníze za údajně vadné součástky.

Ametyst

Jela bych do autorizovaného servisu Mitsubishi, a požádala o diagnostiku motoru na počítači. Někde může být jen vadná sonda, která hlásí špatný údaj do počítače v autě.

Schluker

Konkretne tahle motorizace je vyhlasena tim, ze je dost leniva. Prestoze 1,6 ma papirove o dost mensi vykon, dynamika byla skoro stejna. Takze suma sumarum autu nejspis vubec nic neni.