Asymptotická složitost

Chtěla bych se zeptat jaká činnost v praxi by mohla být například logaritmická, kvadratická, konstantní a exponenciální. Nevím jestli to je správně, ale např. lineární by byla hledání v jmen v seznamu.
Děkuji za odpovědi.

Odpovědi
Conchus

hledání v seznamu není žádná závislost. x je nezávisle proměnná, y je závisle proměnná. a, b jsou konstanty.

Lineární je např. y = a + b*x ( b je rovnoměrná rychlost, x je čas a y je dráha uražená za dobu x. a je počáteční dráha, při pevném startu je a = 0

Log a exp je stejná – y = aexp(bx). Např. je to exkrece láte (třeba léků) z organizmu.

Kvadratická je např. dráha tělesa při volném pádu. y = a + b*x + c*x2.

Konstatní je y = a. Např. stálá rychlost listování v seznamu (5 stran za hodinu).

Chtělo by to nějakou středoškolskou matematiku a trochu přemýšlet a nakreslit nějaký graf.