Avatar uživatele
misicka2310

Antidepresiva­Citalopram

Dobrý den již 3 den beru antidepresiva citalopram jednu tabletu večer před spaním a chtěla bych se zeptat dnes mám sestra narozeniny v latáčku je napsáno že se stímto lékem nesmí konzumovat alkohol ale pokud bych tabletu dnes vyjímečně vynechala večer myslíte že bych si mohla dát skleničku vína nebudu se ožírat s toho mám strach :)
Doplňuji:
je to 10mg děkuji vám všem já to teda raději to pití vynechám a tabletky brát budu raději tam všechno sním :D

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Jahoda, anonym, anonym před 5017 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Citalopram zabírá až tak za jeden měsíc užívání. Musí se v určité míře nahromadit v těle. Totéž je potom při vysazování. Dávka se snižuje postupně a dlouhodobě. Vysazení na jeden nebo několik dní den nemá žádný smysl, zejména u Vás kdy ho berete teprve tři dny.
Užívám ho již druhý rok a pivo a sklenku vína si dávám kdy mám chuť. Neopíjím se ovšem jako prase.

Doplňuji:
Užívám APO CITAl ( citalopram) 20 mg 1 x denně. Již dva roky.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

antidepresiva maji delsi ucinek rozhodne jej nevysazujte,nejsou to bezne leky ktere muzete jen tak vysadit kdy se vam to hodi,pit alkohol se nedoporucuje i jedna sklenka s uzitim tohoto leku vam muze "ustrelit"nohy
Doplňuji:
taky zalezi jakou mate postavu ja jsem strizlik i kdyz jsem jedla tak to semnou seklo

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Dobrý den mišičko.Jsem ráda,že jte tehdy poslechla mých rad a zašla jste na neurologii.
Vidíte,nebylo to tak těžké.Paní Doktorka vám napsala CITALOPRAM,ale nevím , jestli 10mg nebo 20mg.Je to velmi dobré ANTIDEPRESIVUM ale nesmíte vynechat ani jeden den tento lék brát a pít na něj alkohol.Tento lék budete zřejmně brát delší dobu a tak i jedno vynechání a napití se alkoholu vadí.---zdraví vás ---ZAJ-PO

Zdroj: DLOUHOLETÉ ZNALOSTI A ZKUŠENOSTI

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Lék,aby bezpečně „vyplul“ z krve potřebuje přibližně 24hodin.Antide­presiva mají tu vlastnost,že se ustaluje jejich účinek po několika dnech.Sklenička by vám jistě (neublížila),nebo by vyrušila to navyšování.Jste svéprávná žena, rozhodněte se sama.Já mám pocit,že zdraví je přednější.Pokud se neumí Vaše společnost bavit tak,aby Vás tolerovala,je mi líto.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Citalopram beru taky a šláftruňk si občas klidně dám. Když je ta sklenička jedna, neudělá rozhodně nic, bez obav.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rybíz

Citalopram nebo Citalec je běžné antidepresivum.Je dobré brát ho pravidelně, ale klidně ho můžete kdykoli vynechat,ale jen na den nebo dva.S pitím, pokud chci, si vůbec nedělám těžkou hlavu, může pouze zvýšit účinek,což může být i žádoucí.Pokud máte, ale strach, tak ho prostě vynechejte.

Zdroj: vlastní zkušenosti

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mosoj

Paní ZA-JPO tentokrát nemáte pravdu.
Po naběhnutí správné koncentrace látky citalopram v těle ( což trvá tři až čtyři týdny), krátkodobé vysazení vůbec nezmírní účinek a nevadí. V letáku je doporučeno !!
( ne zakázáno ) nepít alkohol. To je ale všeobecně u všech léků. Takže skleničku vína ano , pivo také ale neopít se.

před 5017 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví