Antidepresiva

Dobrý den.Beru několik let Asentru,ob den 50mg.Nemám deprese,začala jsem je brát a beru skrze bolesti hlavy,závratě,po­city na zvracení,únavě atp.Hlavně bolesti hlavy zázrakem odešly.Mám v tom pokračovat,vždy když jsem je vysadila,vše se vrátilo,myslím bolesti aj.Může být pravdou,že mám tyto problémy vlastně nervového původu?Jak je možné,že mi tyto léky zabírají na bolesti hlavy?Děkuji.Renata

Nejlepší odpověď
mosoj

Ze své zkušenosti. Beru asi druhý rok citalopram. Také mi velmi pomohl. Bohužel všechny antidepresiva mají mnoho vedlejších účinků. Nakoukněte do příbalového letáku.
Takže já v současné době pomalu vysazuji, neboť vedlejší účinky zastínily ten kladný léčebný účinek. Snad se mi ty potíže nevrátí.

Další odpovědi
Bunnik

Pokud vám léky pomáhají, nevysazujte je.

Setralin, což je účinná látka léku Aserta, patří mezi SSRI (selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu)- nejčastěji užívaná antidepresiva v klinické praxi. Ovlivňují nabídku serotoninu (zvyšují ji) receptorům. Serotonin je hormon, o kterém si přečtěte viz odkaz.

Má teorie je taková, že serotonin ovlivňuje průsvit cév v mozku, což může mít za následek migrenózní bolesti. A sertralin ovlivňuje množství serotoninu a tím zmírňuje vaše obtíže. Každopádně mezi základní antimigrenika nepatří… takže já sama se tomu tak trochu divím.

Ale buďte ráda, že vám něco pomáhá. Bolesti hlavy jsou ošemetná věc a ne každý má to štěstí, že se najde něco, co mu od nich pomůže.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Se­rotonin

Toruk

Může se jednat o psychosomatické potíže, tzn, že zdrojem mohou být psychické problémy, které se následně transformují do tělesných bolestí.

Michal

Takovou zásadní věc konzultujte s lékařem,který lék naordinoval.

BIGFOOT

Nevysazovat,co se týká antidepresiv mají sice vedlejší účinky,ale samotné depresivní stavy spojené s bolestmi hlavy jsou pro človéka mnohonásobně horší.Bez těchto léků kolikrát lidé nemohou ani normálně žít.Ano,je to jistě u vás nervového původu a tak pokračujte v léčbě a samovolně ty léky nevysazujte.BIGFOOT

MacaM

Dobrý den, nevím, na jaké typy bolestí hlavy trpíte. Já 10 let trpěla na migrény, vystřídala jsem několik druhů léků, některé dokonce byly časem zakázány…pak přišly 2 těhotenství a já to musela nějak přežít s Paralenem a infuzemi…druhá dcera onemocněla AE, to už nám nedalo a hledali jsme opravdovou pomoc, jelikož běžná léčba pouze stav udržuje ale neřeší na pořád…pomohla nejen naší dceři ale i mě alternativní medicína…přírodní bylinné produkty…díky těmto úžasným zkušenostem, jsem začala s českou firmou OKG spolupracovat, jsem školeným poradcem v oblasti zdravotní prevence. Máte-li potíže, ráda poradím a vyberu vhodný produkt (maca.lvz@seznam.cz) Marcela

Zdroj: www.okg-fit.cz/zdravis­laskou