Pokročilý

Antibiotika s slunce

Chtěl jsem se zeptat, když beru antibiotika a vylezl bych na slunce se opalovat a ten den ty antibiotika bych nebral a posunul je o další den, vadilo by to hodně? Poněvadž kdybych si je vzal a šel s tím na slunce, tak by to nedělalo dobrotu. Proto by mě zajímalo, kdybych ty prášky o den dýl posunul a ten den si je nevzal, zda by to hodně vadilo.

Děkuji předem za odpovědi.
Doplňuji:
No já totiž pojedu na dovolenou k moři, dozvěděl jsem se to před chvílí, proto to tak řeším.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

no vadilo a dost antibiotika musite jist v urcitou hodinu ...:D a vy si je chcete posunout jeste o den ...:D
Doplňuji:
a to budes na dovolene jeden den .?...tak normalne ber antibiotika a jeden si dej ..voraz od slunicka ...me by spis sralo ze si nemuzu dat pivo nebo vinko ...:D

Další odpovědi:

Zlatý

Vadilo by hlavně to posunutí, antibiotika se musí brát přesně, jinak nezaberou, a musí se pak jíst další a silnější, nadměrné užívání vede k rezistenci bacilu, a ty se pak nekontrolovaně množí, častým např. MRSA. Příkladem jsou nemocnice či ústavy pro seniory. Co se týká slunce tak to bych nedoporučila, může vyvolat alergickou reakci.

Když jsi zdravý, tak brát léky nemusíš. Pokud jde o přerušení léčby, tak je to stejná hloupost, jako vzít si antibiotika a jít se slunit. V případě, že jsi ještě s léčbou nezačal, tak mi vysvětli, proč jsi atb vůbec dostal. Tvůj dotaz se mi zdá hodně zvláštní, protože je tu určitě jediný možný postoj: Pokud jsi nemocný, posloucháš doporučení lékaře a užíváš jím určené (předepsané) léky.
Když nemocný nejsi, nemusíš užívat atb a dotaz tedy postrádá smysl.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1607
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1280
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.