annas

Ani nazí, ani oblečení?

Budete nosit to a to. A klidně se v tom horku upečte. Opovažte se sundat sako, co by si zákazníci pomysleli! Nebo ne, přijdťe třeba v plavkách, hlavně že dobře makáte. Co firma, to jiná pravidla oblékání. Případně vůbec žádná a místo nich spoleh na obyčejný vkus. Někdy je to ten nejlepší, jindy naopak značně riskantní přístup. Však se sami rozhlédněte… (MF Dnes).

Jak jste na tom, Vy? Musíte dodržovat v oblékání nějaká pravidla?

Nejlepší odpověď
panenka

Já Annas ne svou práci dělám doma takže žádné pravidla v oblékání dodržovat nemusím.Jen když jedu někám na pracovní schůzku tak se vždy obleču pěkně jinak chodím normalně oblečená tak jako každý.

Další odpovědi
pekynka

Nosíme uniformy, máme to danné,v tomto jsme si rovni,žádné odlišovací znaky, pouze jmenovka na bundě či vestě.Uniforma je standartní pro léto i zimu, pouze se přioblékáme nebo vysvlékáme. Ale hasiči jsou na tom hůř, jejich obleky a výstroj jsou tak těžké, že jen se v nich hýbat je výkon. A nemůžou se svléknout do trička,samozřejmě kvůli své bezpečnosti. Mám k nim obrovský respekt.

Jahoda

Zajímavý článek. Pokud jsem správně pochopila, jedná se o práci. Já mám práci takovou, že si klidně mikinu či bundu sundat můžu. Nepracuji nikde na veřejnosti, ani mě nikdo nevidí. Jen sedím v „kanclíku“ a pracuji. Takže u mě v prácu žádná taková pravidla nejsou. Můžu si nosit co chci a nikdo mi za to nevynadá.

Jinak ještě doplňuji, že do práce chodím slušně a hezky oblékaná, byť moc nepracuji na veřejnosti…

anonym

Ja pracuji ve firme,kde by nenoseni daneho pracobniho obleceni bylo hazardovani se svym zdravim,hrozi tez nebezpaci prac.urazu,takze vedra nevedra,pekne a vkusne se obleci predpokladam u ludi,kteri pracuji v bankach,na uradech,ale pokud si ulevi muzi svlecenim sak a zeny jdou na mini v unosne mire ,tak me to nevadi.

PostApMan

Ano, máme jistá pravidla o elegantním/spo­lečenském oblékání. Ale zase u nás v práci vládne rozum a tak se ve vedrech péct v saku nemusíme, ale za normálních okolností je u určitých pozic nutné oblek mít.

Ale já osobně trávím 50% své pracovní doma a nebo na cestách takže mi to až tak nevadí, doma mě nikdo nekontroluje.

anonym

Tam,kde předstírám,že pracuji,se klade velký důraz na dodržování pravidel v oblékání.
Zrovna minulý týden byl jeden kolega pro výstrahu hned po ránu zastřelen.Zapomněl nebožák na kravatu.

aramah

Já jsem vlastně doma až na těch 5 dní a to jsem v autě, odvezu dovezu písemnosti a to je vše.Obléknu se podle počasí a chuti.

led

prirodzene každý má nejaké pravidlá pre obliekanie. Niekto volnejšie niekto prísnejšie.
Jediná mne známa výnimka je asi slovenský predseda parlamentu:
http://i.sme.sk/cda­ta/7/54/5482267/su­lik-web.jpg

Zdroj: http://www.sme­.sk/c/5482267/pro­tokolisti-sulik-robi-hanbu.html

GM

V práci bohudík žádná pravidla dodržovat nemusím, takže nosím kraťásky a tílko, čím méně tím lépe. Jediné nařízení – sandály místo pantoflí – kvůli bezpečnosti.