Pokročilý

Angličtina - základ

Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Když se nás někdo zeptá : How are you ? - tak jsme se učili na základce odpověď : I am fine, thanks you.
Jaké používáte vy odpovědi ? Nějaké vlastní? Protože odpovídat jak stroj se mi moc nelíbí.

P:S: Nekamenujte za tento dotaz

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

skoro správně, jen si musíme vybrat mezi spisovným "thank you" a hovorovým "thanks", máte to tam smotané dohromady.
Já jsem se to tak taky učil a taky to tak automaticky používám, ani nad tím nepřemýšlím; mám však v práci kolegu ze Skotska, který razí pravidlo, že chce slyšet i v tomto pravdu a taky ji sám na tento dotaz říká... je však v tomto mezi anglofonními mluvčími bílou vránou. Většinou opravdu uslyšíte uvedenou stále stejnou "formální" odpověď, kterou kdosi trefně zdůvodnil tak, že je to vlastně forma pozdravu a "tázajícího" opravdu hluboce nezajímá vaše případná včerejší střevní příhoda (dokonce to prý platí i v češtině, kde bychom měli odpovídat "mám se dobře; a ty?", jenže jsme holt znamý národ stěžovatelů, tak to tu takhle v praxi nefunguje ;{)> . V jedné učebnici jsem viděl krásnou ilustraci na toto téma, která výše uvedené jen potvrzuje - na "how are you" tázaný odpovídá "fine, thanks", ačkoliv je od hlavy až k patě v obvazech a belhá se o berlích.
Doplňuji:
*známý.. překlep

Další odpovědi:

Jenže se v obojím případě jedná o nic neříkající anglické fráze. Je třeba si uvědomit, že toto Angličané užívají místo pozdravu jako frázi zdvořilostní a že jim je ve skutečnosti "šumafuk" jak se vlastně cítíte. Nepleťte si angličtu s češtinou.

Pokročilý

How are you ? neznamená ani tak „jak se máš“ ale jen tak něco na zahájení konverzace. Na otázku „How are you“ se klidně odpoví „How are you“

Pokročilý

Toto je formální a v anglofonních zemích při oficiálních schůzkách se nic moc jiného nepoužívá max. How do U do....

Neoficiálně je asi nejrozšířenější dotaz What´s up (Jak je), na který se odpovídá nejčastěji stejně What´s up ( podobně jako francouzský Cawa - Cawa).

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2736
Zlatý quentos 1320
Zlatý mosoj 1305
Zlatý Drap 964
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 604
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 487

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.