Anglicky "piškot"???

Zajímalo by mě, jak se přesně anglicky řekně "piškot" http://t1.gstatic.com/… Už jsem to hledala několikrát a translate google mi napověděl že je to sponge cake nebo pound cake a nebo biscuit... ale když si pak tyhle názvy vyhledám v google obrázkách, vypadá to naprosto jinak, než obyčejný mišpot, tak opravdu nevím jak to nazvat :/ ptala jsem se mé kamarádky z new yorku, ta to jak živ neviděla a nazvala to prostě cookie, což to bude asi těžko.. nevíte někdo, jak se piškot anglicky řekne?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Klidně to nazvi sponge biscuit nebo biscuit, sponge cake bude spíš piškotový dort. Jde právě o to, co jsi sama napsala: "...ta to jakživ neviděla" - tudíž angličtina má název pouze pro něco co je piškotu vzdáleně podobné, piškot prostě neznají, stejně jako například znají mouku, ale už nemají výraz pro naši hladkou-polohrubou-hrubou, protože se tam takové mouky neprodávají. A zase naopak třeba jejich "pudding" nemá s naší pochoutkou z rozvařeného škrobu vůbec nic společného, je to spíše jako bábovička. Podobných jídel, které my důvěrně známe a oni ne, bude určitě spousta.
Doplňuji:
Možná je načase, aby se Angláni či Amíci přiučili něčemu novému a naučili se, zač je toho "piškot" ;-) my jsme taky bez reptání přebrali jejich "muffin," no ne? :-D

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3356
Zlatý Drap 1789
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1112
Zlatý marci1 1072
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 796
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.