Avatar uživatele
Rejkjavik

ANglický jazyk

Dobrý večer, uživatelé Odpovedi.cz, mohli byste mi poradit, jak si nejlépe zapamatovat anglická slovíčka? Pokaždé, když si je naučím, tak je hned druhý den zapomenu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3990 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Nepomůže ti nic jiného, než se slovíčka naučit po částech a opakovat si je. Prostě potřebuješ svůj mozek přimět pracovat. Spraví se to, ale musíš být důsledný, nějaký čas vydržet omílat si slovíčka stále dokola a on si mozek dá nakonec říci a půjde to.
Na všechna slovíčka si technické pomůcky nevymyslíš. Na práci mozku tu ale je ten nejjednodušší prostředek – OPAKOVAT! OPAKOVAT! OPAKOVAT!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Michal Kole

Hlavně se to neučit jako báseň ze si budeš číst 2 sloupečky v učebnici,

ale spíš ve větách s nějakou logickou spojitostí a zapojit co nejvíce smyslů

třeba si ke slovíčku něco nakreslit + podobné tematicky podobná slovíčka

např. si nakreslit rodokmen a připsat si různé věty např. Syn má otce a matku

babička je dcera matky

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
badisko

co takhle je opisovat …nebo si je prehravat ..a nebo je zde jeste moznost nejakeho vyukoveho programu naprikad toto..http://www­.helpforenglish­.cz/article/20100213­02-vyukovy-program-word-manager a jemu podobne …ikdyz to nemam testovane ja se ucil jazyky za pochodu …:D..dobra volba je mit nekoho v okoli kdo mluvi pozadovanym jazykem a snim si povidat …no nejlepsi je odjet do anglicky mluvici zeme to te donuti a ze zkusenosti vim ze je to k necemu dobre ..jinak v cizine ze naucis vic jazyku nez jeden.. to ti moho zarucit jsem toho zivoucim dukazem…:D…ale ne kazdy na to ma prostredky ..chut ..cas a odvahu :D..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
danyy

Mě pomůže si je z něčím spojit (nějaká odvozenina) :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek