WRC.Patrik

Alkohol za volantem 1,79

Dobrý den.

Prosím Vás, předevčírem jsem byl chycen policií ,a dechová zkouška mi poprvé ukázala 1,71 promile a podruhé 1,79 promile, po té jsem nevím proč, řekl že chci jet ještě na krev,čekal sem asi že se to protahne a hodnoty klesnou,výsledek krve zatím nevím,ale na krev sem jel během 15 minut. Příští týden mám dojet znovu k podání vysvětlení. Jedná se o můj první trestný čin/přestupek za volantem. Nikdy jsem neměl jednu jedinou pokutu,žádný bod dole, nic. Jsem profesionální řidič z povolání,a vlastním řidičáky B,C,E,T, atd. a profesní průkaz samozřejmě. Bohužel, v době kdy se toto stalo jsem v pracovní neschopnosti, a měl jsem hodinu po vycházkách.

Chtěl bych se tedy zeptat, jaký trest asi můžu očekávat , zda má někdo zkušenost s podobnou hodnotou naměřenou atd. A také, zda se nějak bude řešit moje neschopenka, nebo se na to nějak přijde a budou mi dávky odebrány ? … Děkuji za smysluplnou odpověď.

Nejlepší odpověď
anonym

Ten alkohol nebyl zbytkový, protože promile se zvedaly,tedy před jízdou jsi pil ☹ zaměstnavatel tě může vyhodit i z důvodu nedodržování nemocenského řádu a z nepotřebnosti, protože řidič bez ŘP je mu k ničemu. Ode mne bys dostal trest: nakopal bych ti do zadku. Ale což, každý je strůjcem svého osudu a chválabohu, zes nezpůsobil nehodu!!!

Další odpovědi
arygnoc

porušil ste liečebný režim (i pitím, i časovým nedodržaním), takže vám môžu zrušiť maródku (a čo vám dali dávky v nemoci, to budete musieť poisťovni vrátiť).

nafúkal ste za volantom, ako vodič – profesionál môžete o vodičák prísť (tým pádom i o prácu), + počítajte s nejakými tisícovkami pokutou a bodíkmi dole.

buďte rád, že ste nikoho nezabil.
nerozumiem vašim životným hodnotám, ste vodič z povolania a vy si s kľudom angličana sadnete opitý za volant. divné.

osobne by som vám vodičák zobral a už by ste ho nikdy nedostali.

chvalabohu, som homo sapiens (človek ROZUMNÝ), takže podobné skúsenosti nemám.

Funna

ty jsi zřejmě dobrý výlupek…na nemocenské, pod vlivem, profík a vleze za volant…doufám, že vás takových profesionálů není moc…být tebou, bych si v prvé řadě pořádně vyliskala, protože větší kravinu jsi fakt udělat nemohl…a ohánět se svou kvalifikací a bezúhoností ti fakt nepomůže…

cituji:
V případě, že budete mít přes jedno promile alkoholu v krvi, bude se jednat o trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky. Pokud jste ještě pro řízení pod vlivem alkoholu nebyl v minulosti postižen, nezpůsobil jste pod vlivem alkoholu nehodu, hrozí vám trest odnětí svobody na dobu až jednoho roku (podmíněný či nepodmíněný), může vám být uložen peněžitý trest (od 2.000,– Kč výše) trest zákazu řízení motorových vozidel (na jeden rok až deset let) nebo trest obecně prospěšných prací (50 – 300 hodin). V tomto případě můžete uložení trestu ovlivnit svým vyjádření, že např. jste ochoten odpracovat obecně prospěšné práce apod. Téměř s jistotou však počítejte s tím, že nejméně na rok přijdete o řidičský průkaz.

marci1

Jako profesionální řidič čekejte tvrdší postih. ŘP Vám asi odeberou a zaměstnavatel Vás pravděpodobně propustí ze zaměstnání. Profesionál, který řídí pod vlivem alkoholu a ještě v době pracovní neschopnosti, tak to je už příliš. Nenapadlo Vás, že jste mohl v takovém stavu někoho třeba i smrtelně zranit ? Jak byste potom mohl s něčím takovým dál žít ? Nepochopitelné ! ☹

Reezo

Pokud jsi nebyl ještě za nic trestán, tak by teoreticky mohli přimouřit oko a nechat ti řidičský průkaz pod nějakou podmínkou. Jasné je to, že se zařadíš do jejich evidence alkoholiků za volantem a budou tě kontrolovat častěji. Pokud ti nechají řidičák, tak by nejspíš uloží fin. pokutu. Jenže to jsou jen spekulace a rozhoduje o tom někdo jiný. Každopádně jde o vážnou věc a nemělo by se to brát lehkomyslně. Možná by jsi se měl poradit s právníkem nebo se přiznat a zbytečně to neprodlužovat. Podle mě upřímě projevená lítost a ponaučení by mohlo také pomoci. Všechno co to doprovází je určeno k tomu, aby se řidič ponaučil a nesedal za volant pod vlivem alkoholu.

Džanička

Odpovědí už je tady plno. Jen bych doplnila že je nesmysl to že může být pod jedno promile bez trestu. Když tohle schvalovali tak u toho asi chlastali, jinak si to neumím vysvětlit. Chlast za volant nepatří, ani kdyby to byl lok piva.

Hamon

Doufám, že co nejtvrdší – tj. vč. trestného činu opilství a pár let natvrdo.
Uvědomuješ si vůbec, že jsi mohl klidně někoho zabít? Tak se přestaň litovat a strachovat, co s tebou bude, a buď rád, že to dopadlo dobře, ať už to skončí jakkoli.