Alergie na fruktózu

prosim poradte co mohu jist kdyz mam alergii na fruktozu. Dekuji

Nejlepší odpověď
annas

Možná se něco dovíte z článku, který jsem Vám ze stránky Mé zdraví.cz okopírovala:

Nesnášenlivost fruktózy
Při tomto druhu intolerance je špatně snášen ovocný cukr obsažený v potravinách. Intolerance je dědičným onemocněním, zato při malabsorpci nefunguje přijímání fruktózy tenkým střevem.

Při typu dědičného onemocnění opět chybí enzym – aldoláza B, který řídí zpracování fruktózy v těle. Negativní dopad to má především na ledviny, játra a střeva. Vzhledem k tomu, že nedochází ke správné látkové výměně, nedostává se svalům a celkově tělu dostatek energie.

Příznaky nesnášenlivosti fruktózy

Příznaky jsou prakticky podobné jako u intolerance laktózy. Pokud tenké střevo neumí cukr zpracovat, přesouvá se do střeva tlustého, kde pak vznikají (díky bakteriálnímu zpracování) nepříjemnosti jako je nadýmání, křeče, nevolnost, průjem či zácpa.

Je proto potřeba, pokud tímto typem intolerance trpíte, dostávat do organismu látky, kterých máte díky této nesnášenlivosti málo. A jaké to jsou? Dle výzkumů se jedná o kyselinu listovou, pokud se budete starat o to, abyste jí v těle měli dostatek, můžete zabránit horším chorobám, jako je například onemocnění srdce, cév, krevního oběhu či riziku infarktu. Při malabsorpci fruktózy dochází také k nedostatku zinku. Pokud vám v těle chybí zinek, můžete na sobě pozorovat následující: vypadávání vlasů, lámání nehtů, celkové snížení imunitního systému, poruchy látkové výměny či nechutenství.

Jaké potraviny obsahují kyselinu listovou a jaké jsou bohaté na zinek?

Vysoký podíl kyseliny listové má především špenát, také si můžete pochutnat na salátu, rajčatech, okurce, chřestu, obilí nebo na pšeničných klíčcích.

Zinek naleznete v mléce, sýrech, máku, vejcích, bramborách, rybách, sezamu, karotce, dýňových semínkách či celozrnném pečivu (zvýšená opatrnost při případné intoleranci laktózy na konzumaci mléčných produktů!).

Jak zjistit, jestli trpím intolerancí fruktózy?

Stejně jako u nesnášenlivosti laktózy se dělá zátěžový dechový test, při kterém se měří vodík ve vydechnutém vzduchu, který je obsažený v tlustém střevě. Po požití laktózy či fruktózy ve stanoveném množství, se v časovém úseku 2 hodin měří každých 30 minut hladina vodíku ve vydechovaném vzduchu. Pokud hladina vodíku stoupne více, než je v porovnávané hodnotě, jedná se o malabsorpci laktózy či fruktózy. Přesnou diagnózu by vám ale měl stanovit váš vyšetřující lékař.

Zdroj: http://www.mez­dravi.cz/zdra­vi-a-nemoci/potravinova-intolerance.html

Další odpovědi
atriplex

Koukněte zde. Od strany 16 dále.

Zdroj: http://books.go­ogle.cz/books?id=21N5c7h­s35wC&pg=PA8&lpg=PA8&dq=­alergie+na+fruk­tozu&source=bl&ot­s=IWIC4cNTrW&si­g=IhxDJtlsSWij9D­OjKtEEVu_sd3w&hl=c­s&ei=Ifv7S4fDCsO­HONi0lPQB&sa=X­&oi=book_resul­t&ct=result&res­num=7&ved=0CC4Q6A­EwBg#v=onepage&q&f=fal­se

Greneia

Zdravím. Nemůžete jíst jen to, co obsahuje ovocný cukr, čehož mnoho není. Takže doporučuji zeleninu, přičemž dávat pozor na melouny, sladké brambory a cibule, mno a když tak nad tím přemýšlím, tak na pečivo zapomeňte, protože taktéž tuto látku obsahuje, takže co zbývá, je MASO. :)

Ráda bych doporučila produkt, který se osvědčil mé alergické dceři OKG Factor Base+ .. Dnes je bez alergií po pár měsících pravidelného užívání.

Zdroj: greneia-okg.webnode.cz/pro­ducts/ok-factor-base/

člověk

DBEJTE RAD JEN LÉKAŘE,LIDOVĚ DIETOLOGA,na základě vaší anamnezi,NEDÁVAJTE NA ŽÁDNÉ RADY INTERNETU A KAMARÁDU
VARUJU,JEN LÉKAŘ A VLASTNÍ SKUŠENOSTI
minulý týden měl pohřeb syn u sousedů,chyba v dietě,díky radám nepotřebných