annas

Aľebo život, aľebo peniaze? Kdo je autorem těchto slov?

Moravské přísloví říká: „Odvaha med pije, ale pouta si vyslouží.“
Hrdina četných lidových písní a pověstí
si je vysloužil. Jeho osud inspiroval díla mnohých básníků, dramatiků, malířů i hudebníků. Narodil se 25. ledna v 17. st. ve slovenské obci. V blízkosti této rodné obce jsou po tomto hrdinovy pojmenovány „diery“, které se staly turistickou atrakcí.
Jak se jmenuje jeho rodná obec a místo v Malé Fatře, kde se hrdina se svými kamarády pohyboval.

Nejlepší odpověď
anonym

Tak to netusim,ale zajimave,neco zas budu vedet-diky.

Další odpovědi
hanulka11

myslím,že to bude Jánošík a Těrchová , měla jsem tam prarodiče ,často jsem tam trávila letní prázdniny

vagra

Zcela určitě jde o Juraje Jánošíka,narozeného v Terchové a Jánošíkove diery v Kriváňské Malé Fatře.

Zdroj: V.E.- upraveno