Avatar uživatele
anonym

Alani a Svébové překročili v roce 406 Rýn a zahájili invazi do římské provincie Galie. Kdo je provázel?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, magicm18, iceT před 4865 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

Vandalové?
Svébové (též Suebové, Svévové) bylo východogermánské etnikum, které na přelomu letopočtu žilo poblíž Baltského moře.

Začátkem letopočtu Římané nazývali Baltské moře Mare Suebicum, podle toho se tehdy všem východogermánským kmenům říkalo Svébové: novější výzkumy však ukazují, že tento pohled je příliš nepřesný. Postupem času se Svébové přesunuli na jihozápad, do míst dnešního Německa. Zde se silně se sblížili s Alamany a často s nimi podnikali válečné výpravy. Roku 406 se většina Svébů připojila k Vandalům a Alanům při překračování římské hranice u Mohanu a podnikáni nájezdů do Galie. Zatímco se Vandalové s Alany na čas usadili v Galii, Svébové překročili Pyreneje a roku 409 král Hermerich založil království v Galicii. Avšak v roce 416 přišli na Pyrenejský poloostrov Vizigóti a docházelo k příležitostním srážkám mezi Svéby a nimi. Svébové si zachovali samostatnost až do roku 584, když vizigótský král Leovigild Svéby napadl a porazil. Svébský král Andeka se vzdal až o rok později. Poté jejich království splynulo s vizigótským.

Svébové, kteří v roce 406 zůstali za hranicemi impéria, splynuli s Alamany, ačkoliv se dodnes oblast v Německu podle nich nazývá Švábsko

Zdroj: wikipedie

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Já nevím ale tyto podobné otázky mě připadají že jsou na nic. Jen se kliká a kliká. Kliká se a kliká. A bude se klikat dál:D

před 4865 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
iceT

Ale me se tato Vase otazka líbí víc nez jine Vase otazky,protoze treba toto jsem nevedela,i kdyz vim ze dnesni vandalove maji sve pojmenovani po nejakem narodu.Prosim neurazte se.

před 4865 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek