Standaa

O čem psát esej na téma „aktuální případ sociální integrace/soci­alizace ve společnosti“?

Mám napsat úvahu na téma socializace, ale problém je, že to má být úvaha o nějaké aktuální situaci konkrétního aktéra/skupiny aktérů. Tedy nějaký veřejně známý aktuální případ socializace. Nenapadá někoho z vás, o čem bych mohl psát? Budu vděčný za každý tip

Nejlepší odpověď
dubraro

Veřejně známý případ bych měl, ale není aktuální: Zkrocení divého muže Enkidu nevěstkou Šamchat po sedmi nocích milování. (Epos o Gilgamešovi)

Doplnění:
Hledal jsem, hledal, a nakonec snad přece jenom něco našel:
1/ Odborný asistent Katedry blízkovýchodních studií Filozofické fakulty Západočeské univerzity v Plzni PhDr. Issam Ramadán. Původem ze Sýrie tu žije s českou manželkou již mnoho let.
2/ Tunisan Hatem Berezouga, jeho blog zde: http://berrezou­ga.blog.idnes­.cz/blog.aspx?c=467595
3/ Integrace Židů v Evropě a Americe, doporučuji knihu Paul Jonhson – Dějiny židovského národa. Taky spousta zdrojů na internetu.
4/ Vietnamci v Čechách. Stačí zajít do nejbližšího obchodu a dát se do řeči.

Další odpovědi
Šidlo

píšte o autistoch, dyslektikoch, adhd, ktorí niečo dokázali

v Čechách máte zopár umelcov s týmito problémami

ak máte písať o hocikom, kto žije, tak píšte o Phelpsovi

Mc Merkurion

… a co takto migranti, nebo naše slavná menšina …

klumprt

Třeba Krokodýl Dundee se v New Yorku docela úspěšně uchytil.

Nebo Chantal Poullain, ta sice ještě má přízvuk silný jak noha od stolu, ale myslím, že se jí u nás nevede zle.

dubraro

Mc Merkurion:
Těžký… Tam právě moc případů úspěšné socializace není.

Mc Merkurion

… ale všude říkaj, že je to úspěšný, prej je chyba v nás, že je nedokážem pochopit, oni se integrovali dobře …

klumprt

Mně to smrdí zas nějakou multikulti výchovou.

Mc Merkurion

… asi maj pravdu vašnosto …