Human

Ako vypočítať, koľko minút by vydržal spotrebič s príkonom 10W na akumulatore nabitom na 1 Wh?

Nejlepší odpověď
Alesh

Příkon ve 10 wattů znamená to, že ten spotřebič sežere 10 joulů za sekundu.
1 watthodina zas značí to, že ten akumulátor je schopen po dobu jedné hodiny dávat 1 watt neboli 1 Joule za sekundu, pokud jich chceš ale 10, tak samozřejmě platí nepřímá úměra, tedy ten čas 1 hodiny se 10× zmenší čili…

Další odpovědi
Lamalam

Ödhadem asi tak desetinu hodiny.

mosoj

Kdyby jsi se naučil že 1 Wh = (1W) * (1*h) tak je zcela jasné že
(1W*1h) / 10 W = (1*1) / 10 = 1/10 hod = 6 min