arygnoc

aké to je krehčené mäso?

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Napumpované vodou (párou). Za stejnou cenu tak koupíš stejnou hmotnost zboží (materiálu), ale s mnohem menším obsahem samotného masa. Platíš vodu, tvářící se jako maso.

Další odpovědi
suaeda

Naše jazyky bohaté na slovní zásobu (čeština i slovenština) nahrává obchodním řetězcům jak obejít zákonné normy. Např. firma Kaufland nejdříve požívala výraz mleté maso, pak přešla na výraz mělněné a nakonec na křehčené maso. V podstatě si myslím, že použitím nových výrazů se řetězce vyhýbají výrazům stanovených v zákoně a do rozemletého masa si přidají i určitý podíl vody a dochucovacího koření tak aby překryly určité nedostaky. Navíc je otázkou, jak kvalitní je výchozí masná surovina, která se použila na mletí.
Doplňuji:
Nejlepší je si zajít k řezníkovi a ukázat na flákotu, kterou chceme rozemlít na kutru. Je to drazší ale víme co jíme.

Damiana

Křehčené maso je termín pro výrobek z masa, které je v rámci zpracování napuštěno vodou se solí a fosfáty. Smyslem úpravy je zejména snížit výrobní náklady na kilogram výsledného masového produktu, protože voda, sůl i fosfáty jsou podstatně levnější než maso samotné. Takový výrobek bývá tímto způsobem běžně nastaven o více než 20 % a konzumentům, kteří zároveň jí i jiné potraviny s fosfáty (například tavené sýry), může způsobit odvápnění zubů a kostí a ohrozit tak jejich zdraví.
Samotné obohacování masa o vodu a soli je tradičním postupem změkčování tuhých mas, třeba při přípravě debrecínky, kde je skutečně hlavním smyslem výrobek změkčit. Při zkřehčování už tak měkkých mas – například kuřecích prsou, jde ovšem především o zisk prodejce.

iceT

Křehčené maso,krůtí a kuřecí,je naprostý hnus a humus.Jednou jsem se tak spletla a koupila mražené křehčené krůtí,a to se nedalo jest ani zadkem.