ahoj poraďte mi prosím- když je v zadání "s přesností na celé metry" a vyjde 164,99, tak je výsledek 165 nebo 164? díky

matematika- příklad
Doplňuji:
já vim, že se zaokrouhluje nahoru, ale nebyla jsem si jistá, jestli s přesností= zaokrouhli

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

165

Další odpovědi:

Bronzový

Jsou různé druhy zaokrouhlování, ale tady jsme v matematice a tam jsou pravidla snad jasné. Pod pět dolu nad pět nahoru.

Zlatý

Ona to není zas tak hloupá otázka, všechno záleží na tom jak znělo zadání.
Dokážu ti sestrojit slovní úlohu, kde ti vyjde 164,99 a s přesností na celé metry to bude 164.

Ale myslím že po tom doplnění otázky ti bude stačit těch "165". :)
Doplňuji:
Hoď sem celý zadání slovní úlohy! Tohle je matematika, nemůžeš vytrhávat věty z kontextu :), to je jako kdyby ses zeptala kolik to vyjde, když v zadání bylo "pět plus nějaký jiný číslo, to už si ale nepomatuješ, nicméně to celý je umocněný na druhou".

Zlatý

do které chodíš třídy ????? vždy se zaokrouhlovalo od jakého čísla nahoru ????? docela jsi mne tedy překvapila

Pokročilý

Zaokrouhlit máš na tři platné číslice, takže výsledek je 165 s určitou nepřesností.

164
99 cm není celý metr, i kdyby si to všichni odhlasovali. Kdyby v zadání bylo "zaokrouhleno na metry", potom by to bylo 165.

záleží na úhlu pohledu. Kdysi matikářka nám zadala úlohu - Kolik nákl. aut je třeba k odvozu kupy hlíny o nějakém objemu. Vyšlo mi 4,6 auta. Napsal jsem 4 náklaďáky a 1 multikára. Chtěla 5 aut, ale nakonec to vzala

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2418
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.