mikinkama

ahoj mam pískomila a ten me pořad kouše až do krve a boli to co mam delat aby me nekousal?

mam pískomila

Nejlepší odpověď
www

Pravděpodobně to zvíře neví, že ti způsobuje bolest.
Chovej se přirozeně a klidně ho i důrazně plácni, měl by pochopit. Starší zvířata, neznající tento systém raději neber do rukou, pokud to nepomůže.

Další odpovědi
anonym

Je naprosto zbytečné pískomila fyzicky trestat, ale svou nevoli dát najevo slovním zdůrazněním.

Zdroj: http://www.ipis­komil.estranky­.cz/clanky/ocho­covani.html

mojitek

No teda,já chovám potkánky už od roku 1993 a v životě mě nekousli,ani náznakem.Pokud by mě pískomil kousnul tak bych ho vzal a letěl by oknem ven.Jiná rada není-pískomila kousání neodnaučíte.Dejte ho do Zverimexu,hadi už se na něj těší 😉

Drap

Zkus mu vytrhat zuby

lilissek

již přes 10 let choiváme pískomily, křečky, potkany, činčili atd. vždy, když kousají, menší ránou jim vlep takovou facku /jen malou/ a postupem času by se měl vše odnaučit. Hlavně s ním nepřeštaň komunikovat. Aby tě nekousal pomohou kožené nebo tlusté rukavice. Nesmí s tebou ztratit konatkt ! Ale pozor, pokud tě kousne, ihned kousanec ošetři a a zalep náplastí ať nevykrvácíš :) :D