eviktet

Jak se přenáší ebola?

Předem se omlouvám, že to tady zase omílám, ale pokud se o tuhle nemoc někdo zajímáte víc, měla bych pár otázek… Všude píší, že ebola je přenosná pouze tělními tekutinami- ale… není to náhodou virové onemocnění, takže se má přenášet vzduchem nebo ne? To samé s koloidním stříbrem- to by mělo také zabírat jen na bakteriální onemocnění. Myslíte si, že nějak pomůže nerozšíření nižší teplota našeho podnebí?
PS: Asi jsem někde napsala nějakou blbost, kdyžtak mě opravte, docela by mě zajímal názor ostatních…

Nejlepší odpověď
fcoop

Rizikové faktory Eboly
Rizikovým faktorem je zejména pobyt na území, kde se virus Eboly vyskytuje. Infekce se přenáší tělními tekutinami a sekrety nakaženého člověka (krev, sliny, ejakulát, pot, slzy), proto je nutné se vyhýbat přímému kontaktu s nimi. Možnost přenosu přes neporušenou kůži nebyla prokázána, přes sliznice však již virus proniká a stačí i velmi malé množství.

http://nemoci­.vitalion.cz/e­bola/

Až se naučí létat (mutace= přenos vzduchem),budeme v hajzlu.
Doplňuji:
Pro ilustraci
http://zpravy­.aktualne.cz/zah­ranici/fotopri­beh-zeny-ktera-zemrela-na-ebolu/r~ac85ba­cefdde11e3a54c0­025900fea04/r~43a­a5fb4fdde11e3a0e70025906­04f2e/

Další odpovědi
huxa

Ano, jak píše fcoop-je potřeba ji co nejlépe potlačit, než začne mutovat a budovat odolnost proti chladu, k tomuto se krásně hodí hra Plague Inc.
Že je ebola vir neznamená, že se nutně musí přenášet vzduchem, když se nevyskytuje v dýchacím ústrojí (jako třeba kašel), bylo by velmi nepravděpodobné, aby se přenášela vzduchem. Viz logika-kašleš-vykašleš ven vir pomocí vzduchu, někdo jej vdechne. Ebola-Začneš krvácet, zvracet, mít průjem-někdo dojde s tímto do kontaktu-má ebolu také.
Ne, že si myslím, že nižší teplota bude zabraňovat rozšíření viru, on je to fakt, minimálně z počátku nákazy. Přestože u nás by se jí mohlo dařit, doteď žil tento vir pouze v tropech, tudíž když by si ho někdo přivezl k nám, bylo by to, jako bys sem přivezla obyvatele těchto krajin (nějakého černocha)-byla by mu nehorázná zima, nemohl by venku pracovat, apod.
Doplňuji:
Klidně se ptej dál, tyto otázky jsou pro všechny daleko přínosnější, než balast, co se tu běžně vyskytuje.
Viz mám jít na hody, viděli jste už babovřesky, jak se zbavit žárlivosti, …

Pepa25

Ano, ebola je virové onemocnění, nezabírají na ně antibiotika. Neplatí ale že všechny virová onemocnění se šíří vzduchem (např. některá tropická svinstva se šíří jen kousnutím konkrétního hmyzu).
Koloidní stříbro je hloupost, to nezabírá ani na bakterie ani na viry (např. Úřad pro kontrolu potravin a léčiv USA je jako léčivo úplně zakázal).

mosoj

Myslet znamená nevědět !!!
Kde berete tu informaci že by se u nás virus nešířil, protože je tady chladno ?
Jisté ovšem je , že při větším rozšíření by tě nikdo neošetřil. Proč také že ?
http://ova.com­p.cz/sci-fi/nonfiction/non­fiction.htm

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-pravda-ze-lide-nakazeni-ebolou-utikaji-do-benatek

Je to jenom otázka času.