Larissa

Je pravda, že lidé nakažení ebolou utíkají do Benátek?

Je bezpečné tam tedy strávit dovolenou? Nebo do jakých zemí Evropy teď lépe necestovat?
Doplňuji:
Děkuji, právě mi to přišlo zvláštní, proto jsem se zeptala. Děkuji za zklidnění. :)

Nejlepší odpověď
štamgast

Proč do Benátek? Co to je za blbost? Kde jsi na to byla?
Doplňuji:
A vůbec nechápu proč by se do nějakého státu v Evropě nemělo cestovat-nakažení ebolou jsou jenom v Africe a pokud vím tak jeden nebo dva v USA ale ti jsou v karanténě. Navíc virus eboly potřebuje vysoké teploty a vlhkost takže v Evropě (alespoň střední a severní) moc dlouho nepřežije.

Další odpovědi
mosoj

Itálie, Řecko. Velký problém z ilegální imigrací přes moře z Afriky. Přenos touto cestou je velice pravděpodobný a reálný!!!! Raději se o ní nemluví. Lepší je říkat že se hlídají letiště a lhát lidem jako obvykle. I zde jsou takoví.

Problém ilegální imigrace je takového rozměru, že se uvažovalo o postavení drátěných zátarasů něco jako u nás dříve na hranicích.

Kdysi nějaký potentát z nějakého státu z Afriky řekl na fóru. Přijďte za námi do Afriky nebo my přijdeme za vámi ( samozřejmě i s nemocemi).
Doplňuji:
Koukám že vysoké teploty dělají své.

marci1

Není. 🙂
Velký rozruch kolem epidemie eboly začal ve Velké Británii a to zejména proto, že jde o velký dopravní uzel a do Afriky létá hodně Britů.
http://www.li­dovky.cz/ebola-se-prenasi-hur-nez-chripka-rika-epidemiolog-fba-/zpravy-svet.aspx?c=A140802­_145907_ln_ve­da_sk