Avatar uživatele
Illines

A ted mi povezte?

Jakou to museli ,mit muzi silu ,kdyz v brneni a tezkych mecu ,dokazali bojovat,treba i husiti -prosty lid.Tezke cepy,tezke mece atd.Jak si to vysvetlit dnes – muz proti muzi?
Doplňuji:
Sotek – a ted mi povezte?Pardon

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, fablen, anonym, anonym před 4450 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Ľudia, nielen muži i ženy, aby prežili museli mať silu. Nie každý mohol použiť nejaké posiľovacie nástroje. Cvičiť nemuseli, práca i boj ich nútil k fyzickej sile.
Kto nemal silu, neprežil.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Život ve středověku se s nikým nemazlil. Pohodlí, přepych, teplo, dostatek jídla několikrát denně, to jsou výdobytky civilizace, které nás jako lidstvo zhýčkaly. I proto byli dříve lidé menší, protože podsaditá podstava s lepším těžištěm dokázala těžkou zbraní i v plné zbroji vládnout lépe, než vyzáblý dlouhán. Dále je třeba mít na paměti, že i ozbrojenci i Husité byli lidé, kteří se odmalička cvičili těžké práci a byli jí přivyklí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
veruska

Místo chození do zaměstnání cvičili na bojišti.A pud sebezáchovy asi taky dává sílu,nebo?Nechci je zesměšňovat,asi byli houževnatí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

V+tšina z bich fyzicky pracovala a nebo ve výstroji cvičila. Neseděli u počítače, pořád se hýbali, takže i fyzičku měli celkově větší,

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
WeeBear

Brnění a meče bych popravdě ještě pochopila. Spíše obdivuji muže, kteří byli v brnění a museli na malou, nejenže se z něj nedostali sami a museli si říct o pomoc, ale i proto, že je to dost zdlouhavé a člověk potřebuje hned,..

Teď zpátky k otázce, husité nebyli žádní šlechtici, ale ve většině prostí lidé, kteří se živili rukama. Ať už na statku, nebo jinde. A věřím tomu, že i jejich malé dítě by mělo více síly, než dnešní dospělý a dobře stavěný muž. Tehdy museli mít mnohonásobně větší sílu, aby vše zvládali. S námi to jde pomalu do kytek, většinu za nás dělají stroje a my jsme jim pouze nápomocni.. A za pár století bude ještě hůř.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
michael69

Co se týče šlechty,tak chlapci byly od útlého mládí učeni sedět v sedle a to samo představuje mít fyzičku.Ženy nebyly vyjímkou,ale nebylo to tak časté jako u chlapců.Nebylo to nic vyjímečného i u obyčejných lidí.Dá se říci,že to bylo tak trochu jako je dnes mít řidičák na auto.Jinak šlechtici dbali o svou fyzickou kondici.Mladí markrabata,princové či králové byli učeni umění šermu,střelby lukem,kuší,běhu apod.Obstát v boji byla tehdy nutnost.Jinak u Husitů je to tak, jak tu píší předpřispěvova­telé.Tehdy byla každodenní fyzická práce pro prostý lid naprostou realitou a tomu odpovídal běžný standart fyzické síly.To že Husité odráželi křížové výpravy umanutého Zikmunda Lucemburského bylo často nečekanou taktikou boje a živelným útokem.
Dnešní evropa proti 15.století žije doslova v ráji.Celý dnešní blahobyt je založený na těžbě ropy,což si málokdo uvědomuje.Doslova celá vyspělá civilizace fachčí na ropu.Ta jednoho dne dojde a pokud nenalezneme alternativu,což by mimochodem znamenalo totální technologickou revoluci,bude to pro nás lidi velice krušné.Jsou odhady,že by většina lidí zahynula.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek