martiveta

A proč lidé říkají, že tlumí hluk?

Význam okrasných rostlin.

Nejlepší odpověď
mosoj

Ona to je pravda a není na tom nic zázračného. Zvuk se šíří přímočaře prostorem a zesiluje odrazem. Odraz je tím větší čím je odrazná plocha rovná a nečlenitá. Pakliže bude plocha porostlá trávou odraz bude minimální. ( tlumení se používá i v audiotechnice – reprobedny a pod ale ne trávou ale tlumicí hmotou).
Pokud do cesty zvuku dám překážku (strom) zvuk se mnohonásobnými odrazy od větví utlumí a dál pronikne v mnohem nižší úrovni.