Avatar uživatele
Danča84

2 otázky kolem rostliny „lucky bambus“

  1. mám jeden stonek dlouhý půl metru, je holý, a až nahoře z boku vyrůstá olistěný 15cm výhon. Mohu spodek uříznout, zakoření ten vršek ve vodě, nebo zajde?
  2. jak se na bambusu dělá ta spirálka, jde stonek zkroutit i v domácích podmínkách?

Děkuji
Doplňuji:
Díky Hanulko, a na tom spodku taky vyroste výhon, když by na něm nezůstali listy? Na mém jsou listy jenom na tom výhonku.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? kropitko před 4583 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

také jsem ho uřízla a dala do vody a pak zasadila -mám z něj rostlinky už dvě

spirálku jsem nezkoušela dělat
Doplňuji:
já jsem ten silnější stonek /původně zakroucený/ uřízla a zasadila do květináče s tím vyrůstajícím stvolem a rozrostl se na 2 sazenice ,pak jsem je přesadila. Ale na tom zbylém stvolu krouceném mi už nic pak nevyrostlo

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
hanulka11

vyzkoušej oba způsoba jako já

před 4583 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Danča84

Ty ho pěstuješ v hlíně? Mě roste normálně ve váze s vodou… Tak já ho uříznu, do té vázy dám vršek i spodek a buď mi vyroste výhon i na tom spodku, nebo zakoření vršek, nebo oboje. Spirálku bych zkusila omotat ten mladý výhonek kolem něčeho, ale bojím se že ho polámu a nebudu mít nic…
A Tobě vyrostla nová rostlinka na tom vršku? Nebo jak jsi získala tu druhou?

před 4583 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

podívej jsem ti to vyfotila, tyto mám v zemině, protože z toho krouceného/co jsem měla ve vodě / mně vyrůstal už metrový výhon s listy a chtěla jsem to nějak zkrátit, ve vodě pustily kořeny a šup s ním do zeminy a od kořenů pak vyrostla druhá sazenice .
http://img.na­dapenny.com/t20/112­82/nadap102541101­410230.jpg

před 4583 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Danča84

To je pěkné, díky za fotku Hanulko! Máš tam úplný bambusový háj:-) Tak ať se daří, kytičkám i Tobě!

před 4561 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek