Danča84

2 otázky kolem rostliny „lucky bambus“

  1. mám jeden stonek dlouhý půl metru, je holý, a až nahoře z boku vyrůstá olistěný 15cm výhon. Mohu spodek uříznout, zakoření ten vršek ve vodě, nebo zajde?
  2. jak se na bambusu dělá ta spirálka, jde stonek zkroutit i v domácích podmínkách?

Děkuji
Doplňuji:
Díky Hanulko, a na tom spodku taky vyroste výhon, když by na něm nezůstali listy? Na mém jsou listy jenom na tom výhonku.

Nejlepší odpověď
hanulka11

také jsem ho uřízla a dala do vody a pak zasadila -mám z něj rostlinky už dvě

spirálku jsem nezkoušela dělat
Doplňuji:
já jsem ten silnější stonek /původně zakroucený/ uřízla a zasadila do květináče s tím vyrůstajícím stvolem a rozrostl se na 2 sazenice ,pak jsem je přesadila. Ale na tom zbylém stvolu krouceném mi už nic pak nevyrostlo

hanulka11

vyzkoušej oba způsoba jako já

Danča84

Ty ho pěstuješ v hlíně? Mě roste normálně ve váze s vodou… Tak já ho uříznu, do té vázy dám vršek i spodek a buď mi vyroste výhon i na tom spodku, nebo zakoření vršek, nebo oboje. Spirálku bych zkusila omotat ten mladý výhonek kolem něčeho, ale bojím se že ho polámu a nebudu mít nic…
A Tobě vyrostla nová rostlinka na tom vršku? Nebo jak jsi získala tu druhou?

hanulka11

podívej jsem ti to vyfotila, tyto mám v zemině, protože z toho krouceného/co jsem měla ve vodě / mně vyrůstal už metrový výhon s listy a chtěla jsem to nějak zkrátit, ve vodě pustily kořeny a šup s ním do zeminy a od kořenů pak vyrostla druhá sazenice .
http://img.na­dapenny.com/t20/112­82/nadap102541101­410230.jpg

Danča84

To je pěkné, díky za fotku Hanulko! Máš tam úplný bambusový háj:-) Tak ať se daří, kytičkám i Tobě!