Tiki

Jaká mám práva a povinnosti v 18 letech?

Ahojky, je to častá otázka a možná i banální, ale hlavně i dost spekulativní. Brzy mi bude osmnáct. Ano, zajímá mě, jaká budu mít práva a jak je to v den 18. narozenin. Hlavně mě ale zajímají i povinnosti, které mě čekají.

Odpovědi
Pepa25

Dovršením 18 let (zletilostí) nabudete plné svéprávnosti. Odpadnou omezení pro nezletilé osoby, v praxi hlavně role rodičů, např. při omlouvání ve škole atd. Zároveň nastane plná odpovědnost – např. se na vás už nebude vztahovat, že nezletilce je možné trestat jen mírněji. To vše z pohledu práva. Prakticky se nemusí nic změnit, resp. to bude záležet na tom, jak to máte doma nastavené s rodiči …

nyjono

Častá otázka?
Jsi první, o kom vím, že se na to potřebuje ptát.

Kryšpín

Možnost odlétnout z hnízda kamkoliv a větší postih při porušování zákonů.

ivzez

Znát zákony ČR a řídit se jimi.
(Neznalost zákona nikoho neomlouvá.)