foxik1996

100 mililitrů je kolik gramů??

Nejlepší odpověď
petra15

100ml vody je 100g, ale 100ml rtute je 1,2kg

Další odpovědi
mosoj

Čeho ? Destilované vody 100 g. Jinak podle měrné váhy.

Drap

Čeho ? Všechny tekutiny nemají stejnou hmotnost.Pokud to bude voda tak by to mělo být 100g

marci1

Záleží čeho. Vody je to 100 gramů. Záleží na hustotě látky.

Lamalam

Třeba u vodíku je to při normálním tlaku a teplotě 0,0089 g, ale 100 ml roztaveného osmia bude vážit 2 kila.

Kelt

Objem kapaliny se vyjadřuje v mililitrech, hmotnost v gramech. Abys určil hmotnost, musíš to buď zvážit, nebo si určit hustotu a vypočítat hmotnost podle vzorce.

Emefej

Přesně takové otázky, na které neexistuje jednozačná odpověď, bývají v různých povedených soutěžích.

Lamalam

petra15 – nikoliv 1,2 ale 1,35 kg.