Gami.Pet

10+12 co to značí ?

Na stránce http://www.jed­notky.cz/delka/sve­telny-rok/ je třeba toto:1 světelný rok =9 460, × 10+12 kilometrů
ta dvánáctka je za číslem malým nahoře.
co to tam značí ?
Takové počítáni jsme ještě v matice nebrali (8.ročník)
zajímá mě zda toto číslo 9 460, × 10+12 kilometrů lze převést na normální kilometry bez těch čísel, jestliže ano tak jak, chtěla bych se to moc naučit převádět mám totiž aplikaci na mobilu kde kliknu na hvězdu a ukáže se mi kolik je to světelných let (ly) a chtěla bych si to vždy převést, ale těmto číslům nerozumím bohužel :(
Moc děkuji za pomoc :)
Doplňuji:
mosoj:moc děkuji, když tam bude na 15 tak patnáct nul, atd. ? :) …

Nejlepší odpověď
mosoj

Deset na dvanáctou. To znamená za 9460 ještě přidat 12 nul .
9460 000 000 0­00 000.

Další odpovědi
Emefej

Ten zápis v zadání máš asi špatně, při používání čísel v exponenciálním tvaru se základní číslo vždy zapisuje v nejnižším řádu. Zcela určitě tam nemá být 9460 x10 na dvanáctou, ale musí tam být 9,46 × 10 na dvanáctou.

mosoj

Ano 15, x vynásobíš 10 mezi sebou.
Tomu číslu vpravo nahoře se říká exponent. Ještě může být záporný na př.
3−5, pak se umocňuje převrácená hodnota toho čísla = 1/ 35.
Používá se pro vyjadřování malých čísel.

mosoj

Je to vlastně posouvání desetinné čárky to vlastně násobíš nebo dělíš deseti.
Jestli jste se to ještě neučili tak to určitě co nevidět přijde.