I.Chess

1 m3/hod. = ? kWh

Spotřeba zemního plynu se převádí jakým koeficientem na kWh ?
Doplňuji:
Plynový kotel má spotřebu 2,7 m3/hod.
Kolik je to kWh?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Není to stoprocentní, jelikož každý dodavatel na to má tabulky, ale obecně se dá použít číslo 10,55

1MWh=1000kWh; 1m3=10,55kWh

2,7×10,55=28,48kWh

Další odpovědi
mosoj

Do školy to třeba asi nebude, ale pro jistotu.

1 m3 zemního plynu je vždy 10.5523 kWh

Korekci provádí dodavatel na měření objemu plynu plynoměrem, kde zohledňuje nadmořskou výšku v místě odběru.

Já bydlím v nadmořské výšce 490 m a koeficient je nyní 1,0131. Dříve byl menší jak jedna. Když jsem vznesl dotaz na dodavatele proč mění koeficient když se nadmořská výška nezměnila, tak mi řekl že dodává plyn s větší výhřevností než dříve a byl jsem namydlenej. Jako u té pojišťovny a O2. Soudit se s nimi nebudu ale odběratelů jsou statisíce !!

Bumbes

Přibližný převod:
1 m³ = 10,55 kWh
Doplňuji:
Proč mám dojem, že tu někomu pomáháme s domácím úkolem???

Zdroj: www.setrimener­gii.cz/ceny-energii/prevod-m-na-kwh.html