KoubaXXX

Má banka právo změnit podmínky půjčky 2 měsíce po podepsání smlouvy?

Dobrý den,

před dvěma měsíci jsem dostal studentský neúčelový úvěr od KB bez doložení příjmů apod. Pouze při osobním rozhovoru s bankovní poradkyní jsem zmiňoval, že půjčku využiji na nákup notebooku. Nyní, cca 2 měsíce od podepsání smlouvy, mi tato slečna zavolala, že u nich byl velký audit a těm se nelíbilo, že mi takovou půjčku dali. Nyní po mně chtějí, abych přišel podepsat dodatek ke smlouvě a potom budu muset doložit fakturou to, že jsem peníze opravdu využil na nákup notebooku, což jsem vzhledem k tomu že to byl neúčelový úvěr neudělal. V příloze je vyfocená smlouva. Moc tuhle situaci nechápu a nevím, co mám dělat. Mají na tohle vůbec právo když už jsem podepsal úvěr s jinými podmínkami? Děkuji Vám za jakoukoliv pomoc.

Odpovědi
autacek

Jelikož neznáme všechny podmínky, na které se může smlouva odvolávat, těžko odpovědět. I když z logiky věci vychází že bezúčelová = nemusím dokládat na co.

Každopádně, jsi tak bohatý, aby sis mohl jako student půjčovat na 14% úrok? To mi hlava nebere.