allayne

Živnost – příslušný úřad?

Když chci ohlásit živnost, musím na ŽÚ v místě trvalého bydliště nebo to jde kdekoliv? Někde píšou to, někde zas to…

Nejlepší odpověď
PostApMan

Od roku 2008 kdekoliv, už není nutné jen v místě bydliště. Já jsem okr. Říčan kde je živ. úřad, ale cestou jsem měl ŽÚ na Hájích v Praze a tak jsem si to vyřídil tam, a nebyl v tom žádný problém.

Další odpovědi
pingo doce

Pokud je pracoviště ŽÚ ve Vaší obci pak tam. Je-li v obci s rozšířenou působností pod kterou spadá Vaše obec pak tam. Není-li, pak v okresním městě, tam je pracoviště ŽÚ určitě.

ReHu

Tam, kde má vaše firma sídlo. To je napsáno na ŽL.

Jambalaya

Souhlas, můžete se obrátit na jakýkoliv živnostenský úřad.