Avatar uživatele
Mr. Marek

Zdá se vám, že sociální sítě a weby jsou často místem nedorozumění?

https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2017/08/16/15/05/bu­siness-2648052_960_720.jpg

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Odpovědi.cz, Nela56, Aura před 1276 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Nela56

Já osobně používám většinu sociálních sítí, začínalo to tím, že jsem přidávala příspěvky skoro denně a poslední asi rok tam mám minimum. Čím dál častěji si hraju s myšlenkou, že vše, co tam mám vymažu a nechám si jen ,,čisté" účty. Máte pravdu, někdy jsou místem nedorozumění, ale hlavně místem, kde lidé většinou dávají jen to pěkné a ne realitu. Na druhou stranu jsem díky nim stále v obraze ohledně dění ve světě, někdy se pomocí těchto sítí i vzdělávám, kor v této době, kdy je to s nimi jednodušší ( rychlejší kontakt s učiteli, spolužáky, se kterými musím spolupracovat). Ale je fakt, že život bez sociálních sítí musí být z mnoha ohledů krásný.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Aura

Sociální sítě určitě. Obzvlášť facebook. Anonymita nebo taky bezpečí internetové vzdálenosti a něpříměho kontaktu vedou některé k hádkám, urážení, násilnému odreágování. Popouští uzdu svému egu. Spousta pohodlných možností pro šíření a podporování poplašných zpráv a různých dezinfrormací.
I psané projevy a zprávy můžou být zle pochopeny, nejsou citově zabarvené a emotikony to zcela nenahradí, navíc i ty můžou být špatně pochopeny i použity. Důležité je i jak ten člověk umí psát.
Taková soc. síť se může stát i místem pro stalking, ideální prostředek pro predátory. A taky spam, i když není o není tak vážné, ale otravné ano.
Často se taky píše, že lidé mají na sociálních sítích závislost a můžou z nich mít deprese a pocity méněcennosti. Jedním z důvodů může být i život ostatních, kteří tam ostatní pomocí příspěvků prezentují jako dokonalý a tak se některým může zdát jejich život v porovnání s jinými jako nešťastný, nudný, nedůležitý. Ale to je jen jeden z dvodů. Jsou i další proč takové sítě přinášejí deprese.

Ale to jsou jen ty negativní stránky. Teď jen zda pozitiva převáží ta negativa. A já myslím, že ne, těch pozitivních stránek to zase tolik nemá, aby to přebilo všechen ten negativní dopad na společnost. Přímo to podporuje ty negativní dopady. Ve výsledku jsou spíš antisociální sítě.

Upravil/a: Aura

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Sociální sítě jsou hlavně „morem“ pro důvěřivé. Já používám jen Facebook a to jen v případech, že se na určitá místa bez něj nedostanu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Jen pro některé. Normální člověk využívá tyto sítě jen velmi málo a pouze v případech kdy to jinak nejde. Informace takto získané promýšlí, popřípadě si je ověřuje z jiného zdroje.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Mr. Marek

Zdroj: Pixabay.com

před 1276 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mr. Marek

Aura: Vy osobně trávíte dost času na sociálních sítí? Jakou hrají u Vás roli?

před 1276 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Aura

Občas zkontroluji facebook a instagram. Ale životně důležité pro mě nejsou, víc než tyto dvě používám i email. Rozhodně na nich netrávím několik hodin denně. Ani tam každý den nechodím a před komunikací přes sítě upřednostňuji přímý kontakt. Naví mě komunikace přes ty sítě ani moc nebaví. Není to ono. A instatgram používám spíš kvůli známým.
To platí i pro televizi, to si raději přečtu knížku nebo někam zajdu.

před 1276 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mr. Marek

Mám to podobně. Přímý kontakt je dle mého názoru nezastupitelný. Zajímavý průzkum by byl generační přístup. Tato doba je příznivá pro přítomnost na sociálních sítích, ale ne zdrojem.

před 1276 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet