Stařík2

Poradíte, jak zapojit přenosku gramofonu NZC 143?

Zapojení přenosky gramofonu NZC 143

Koupil jsem neorigo přenosku myslím VM 2102, zapojil ji , do darovaného ,,křemíkového nebe,, NZC 143, gramo se rozjelo ale nejsem si jistý počtem vodičů k přenosce , protože jeden zbyl do čtyřkolíku u přenosky , stejně hraje i když balance doprava v závěru otočení knoflíkem už nejdou , ,,jen,, pouze na 95 proc. Není to vada , ale…ze šasi vedou 3 vodiče z nichž jeden je střed a je společný pro skupinu fousů /vodičů/ a pak je jeden vlevo a jeden vpravo.Jen snad kdyby měl někdo schéma nebo odkaz , děkuji

Nejlepší odpověď
wendyX

VM2101/2102 je stereofonní magnetodynamická rychlostní vložka. Orientace vývodů vložky je tato (cituji z MÉHO návodu k této vložce):

Živé vývody kanálů jsou označeny písmeny L = levý kanál, R = pravý kanál. Nulové vývody (GND) jsou označeny zemnící značkou. Při použití třípramenného vodiče je nutné propojit nulové kolíky propojkou, která je součástí příslušenství. Pro upevnění vložky do přenoskového raménka slouží dva šroubky M 2,5. Rozteč upevňovacích otvorů je 12,7 mm.

Pokud si pamatuji, kabeláž v raménku NZC143 je ‚čtyřvodičová‘, každý vodič je k vložce připojen miniaturními nástrčnými dutinkami a ‚zemní‘ spoje obou kanálů jsou spojeny až na vstupu korekčního předzesilovače (symetrie).