Lucimia

Založení soukromého prenatálního a porodnického centra.

Možná bych si JEDNOU chtěla založit soukromé prenatální a porodnické centrum, kde by byla péče trochu na úrovni oproti klasickým zdravotnickým zařízením. Když vidím dnešní prostředí porodnic i ambulancí, přemýšlím, jestli by nebylo od věci v našem státě něco takového vybudovat. Někteří lidé by si třeba rádi připlatili za trochu lepší útulnější prostředí a uctivější chování na úrovni. Co si o tom myslíte? Využili byste služeb takového soukromého centra, které by realizovalo klasickou prenatální poradnu, poradenství v těhotenství, předporodní kurzy a následně i péči během porodu a po porodu? Byla by to taková malá nemocnice. Jak by šlo takové zařízení vytvořit a uvést do chodu? Má tu někdo zkušenosti s podnikáním s podobnými zařízeními? Co by to obnášelo?

Nejlepší odpověď
kropitko

Hodně peněz,už shánějte sponzora,jinak to samozřejmě jde. Pravděpodobně by bylo možné získat dotaci od státu. I když těžko říct,jak to všechno bude.

Další odpovědi
Miroslavst

Já bych začal šetřit už teď, protože jakmile se na to přibere nějaký sponzor, stát či jiný kdo dá peníze, začne do toho kecat a už to nebude to vysněné příjemné prostředí plné příjemného personálu.

čárlí

Máte pravdu, na současném stavu jsou vidět nedokonalosti. Myslíte, že zrovna vy jste tak schopná, že by jste to dotáhla do dobrého konce? Jestli ano pak se hodně ptejte odborníků a ne laiků. A základní otázkou je ne jak takové zařízení vytvořit a uvést do chodu. Ale jak ho v chodu úspěšně udržet dostatečnou dobu. Cesta vede přes spolupráci jen s kvalitními lidmi. Není to jen o penězích, ale především o lidech, o kompromisu a dohodě. Také o schopnosti pozorovat a učit se. Věřte, že nic není nemožné, ale nikdy to není zadarmo (tím nemyslím peníze).

ReHu

Myslím, že také tak trochu záleží na tom, jak hodně to chceš.
Určitě to bude hodně finančně náročné. Pokud o tom jen tak trochu uvažuješ, pravděpodobně u toho pouze zůstane.
Pokud ale OPRAVDU po něčem takovém toužíš a je to tvůj sen, pomáhat lidem, zajistit jim kvalitnější péči a prostředí, nasmlouvat KVALITNÍ lékaře… cesta se najde.
Znám pár lidí, kteří svůj, i ten velký, sen dokázali.
Znamená to se ale učit o tom, jak fungují peníze. Nejvyšší daně totiž platí drobní podnikatelé. Ze mzdy zaměstnace si sny nesplníš.
Pracujeme společně s pár kolegy ma tom, aby se nám ty sny splnily. Je tu reálná šance se učit s námi, souběžně vydělat peníze a poté ty informace a peníze použít na splnění vytčeného cíle.
Mým snem je mít útulek na úrovni. Protože nechci být pouze odkázaná na dotace, sponzoři jsou sice dobrá cesta, ale jistota to vždy není, potřebuji vlastní zdroj příjmů a to i tehdy, kdy bude méně času na to je vydělávat.
To je můj sen a cíl.
A také měj na paměti, že čím menší cíle máš, tím méně toho dosáhneš.
Obrovské cíle se sice nemusí splnit vždy. ale někdy stačí se k nim přiblížit. A když se přiblížíš k těm malým cílům, je to většinou hodně málo.
Přeju ti hodně štěstí, vůle i vytrvalosti při plnění těch tvých. Pokud je to ten, o kterém píšeš, je to absolutně SUPER.