josefosmy

Založení bistra-odp.osoba ??

Dobrý den, zajímalo by mě jak to je s tím, když si chci založit vlastní bistro. Vyučen v oboru nejsem a praxi v oboru také nemám. Slyšel jsem, že stačí mít Odpovědnou osobu, která bude čas od času dohlížet na provoz bistra. Je tomu opravdu tak? Stačí jen tato Odpovědná osoba a nic víc?? Děkuji mockrát za odpověď.

Nejlepší odpověď
anonym

Už jsme na podobnou otázku odpovídali včera
(anonym, „Živnostenský list“).
Odpovědná osoba a její kvalifikace musí být doložena před vydáním ŽL, je to jeho podmínka a je tam uvedena i pro případné kontrolní orgány.

Další odpovědi
arygnoc

ano, stačí.
asi za to ale bude chtít peníze.