Viktorie II.

Máte osvědčenou radu, jak se zbavit na zahradě slimáků?

Zahrádkáři, zbystřete! Prosím o vlastní zkušenosti a ne jedna baba povídala.

Nejlepší odpověď
Ametyst

To je otázka za sto bodů! Dobře funguje ručně je vysbírat. Posypat modrými granulemi pás trávy nebo hlíny (kolem plotu), odkud vylézají. Udržovat zahradu posekanou, čistou, nenechávat zarostlá místa kolem plotu nebo pod křovím, kde se jim daří. Je to denodenní práce.

Další odpovědi
annas

Třeba se dovíte víc v archivu, otázka se pravidelně opakuje,. Najdete i odkazy na zdroje, takže informací je dost včetně rady pro skleník.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=jak%20se%20zba­vit%20slim%C3%A1k%C5%AF

Kromě jejich sbírání, používám „domeček“,. do něhož dám pivo., jindy i granule. Slimákům chutná.

RyuzakiKate

Jeden můj oblíbený kantor na VŠ doporučoval Ferramol, kterj by měl bejt v podstatě ekologickej, jsou to takový modrý granule a prej to těm slimákům strašně chutná a pak někam zalezou a pojdou.

zjentek

Ano. Chodit po večerech s dlouhým, ostrým nožem a řezat a řezat a řezat!

A zakopat, pokud nechceš mít v zahradě přemnožený ježky a všechno po nich udupané!

Nechat jen původního „mramorovýho“ slimouše (toho českýho macka, zjisti si podrobnosti), který ty rezavý TAKY NĚKDY POŽÍRÁ, respektive jejich vajca a malé mimina. Časem možno taky redukovat, kdyby to přeháněl.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

hjghj hvjf

Příspěvek smazán administrátorem.

Viktorie II.

Pro annas: Můj názor na zdejší archív je: První bylo v jeskyni světlo od ohně, poté následovala louč na hradech i zámcích, petrolejka v sednici a zatím to skončilo u solárního osvětlení. Rozumíme si?
Jinak díky za jednu z rad.
Pro quentose: Byl jste na vrcholu blaha po úpravě mého dotazu?
Pro zjentek: Pokud považujete ve fóliovníku žížaly jako domácí mazlíčky, tak zírám.

annas

Pokud byste odkazy otevřela, najdete rady i pro skleník. Granule atd.

Rad je v archivu víc, než jste zatím dostala zde.

annas

Vikstorie II,.

Je vidět, že vás zřejmě odpovědi nezajímají, V současných odpovědích jste se nedověděla nic jiného, než co bylo v archivu. Podívat se do archivu je ponižující?

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=jak%20se%20zba­it%20slim%C3%A1k%C5%AF%20

Viktorie II.

Ale odpovědi mne zajímají, vždyť jsem ohodnotil Ametyst a Dochy dobře odpovídal v diskuzi a tak ho nemůžu hodnotit. Listovat v archívu je pro mne zbytečné. Vždyť doba pokročila i s hubením slimáků a v archívu už nejsou rady aktuální.
P.S. Je mou povinností nahlížet do archívu, nebo se můžu spolehnout na tyto odpovědi?

annas

Netřekla bych, že vám vadí archiv, když hodnotíte otázky vložené i před 500 dny, To jste zde ještě nebyla.

Viktorie II.

To jsem netušila, že mne špehujete. Jen tak dál, milá dámo.

Viktorie II.

Doplňuji, že se mi jedná o slimáky ve fóliovníku. Děda mi poradil, že mám dát lahve s trochou piva, do nich vlezlo pár slimáků, a listy salátů a okurek byly stejně ožrané. Před chvíli jsem koupila nějaký SLIMEX a zkusím ho.

zjentek

Prosím tě pěkně nikde nic nesyp, žádný granule a tak, pokud máš domácí mazlíky. Jinak máš PO NICH! RIP.

Dochy

Kdysi jsme koupili pár pastí na slimáky a po vyčerpání originální náplně jsme tam dali trochu piva (toho nejlevnějšího co bylo k sehnání, nebudu přeci sypat perly sviním) a fungovalo to docela dobře… Jen čistit ten hnus byla otrava.

Ale je to vlastně jen varianta toho „sbírání“