evinka1

žádat nebo nežádat o porodné? společnými příjmy přesahujeme hranici, ale chci žádat jako samoživitelka.

na co vše se pohlíží, mimo příjmů? syn má v rodném listě pouze matku, ale žijeme v přítelově bytě, kde se on zdržuje pouze jeden den v týdnu.....
Doplňuji:
každý máme trvalé někde jinde. v daném bytě nemáme ani jeden¨

Nejlepší odpověď
Deli

Budete muset podepsat čestné prohlášení, že žijete sama a ne s otcem dítěte. Tak je to jen na Vás…
Docela mě mrzí, co udělali s porodným, když už ho takhle omezili, měli ho dát alespoň všem prvorodičkám bez rozdílu.
Kamarádka má teď miminka, dvojčátka, nemají ani 2 kila, dojíždí denně 100 km za nimi s mlíčkem, s příjmy na tom taky nejsou zrovna růžově – ale doma má už pětiletou slečnu, tak nemá nárok na nic, i když má dvojčata. Ale hlavně, že má ty koblížky zdravé. 🙂

Další odpovědi
anonym

To je jedno , jak se casto pritel zdrzuje v byte. ! Dulezite je , ze mate oba stejne , trvale bydliste na jednom miste a vedete spolu ( financne ) jednu domacnost. Prijmy se scitaji . -iv-
Aha … a posta od uradu a ani jina posta vam nechodi do toho spolecneho bytu ? To uz si netroufam radit , jak by to bylo. Ja osobne – za sebe , bych priznala vse jak je a neobchazela ruznymi klickami. Bud proste narok mit budete , nebo ne. -iv-