bolak

Z jakýho důvodu nesmí v hokeji brankář za půlku?

Jaké jsou důvody, proč vůbec existuje tohle pravidlo, kdyby se tam chtěl jen tak podívat, vyjet na projížďku, protáhnout si betony, tak proč nemůže, jaký má to pravidlo smysl?

Nejlepší odpověď
led

Hokej je kolektívne hra, to znamená každý hráč má pridelenú svoju úlohu v hre. Brankárová úloha je, parafrázujem známe heslo,: „budovať a brániť svoju bránku buď vždy pripravený“.
V histórii hokeja, ale i fotbalu sa ale našli jednotlivci brankári, ktorí v zápale hry opustili svoju stráž a zaútočili na kolegu v súperovej bránke, čím otvorili svoju bránku súperovým nájazdníkom. Aby sa takýmto sólistom zamedzilo v ich nezodpovednom vyčíňaní a atakovaní súpera vzniklo pravidlo, že brankár nesmie opustiť pozície svojho územia.
PS.
snáď toto babské zdôvodnenie stačí.
Doplnok:
toto zdôvodnenie nie je odborná vedecká práca, ako si myslí kritik odpovede v diskusii, ale pohľad „ženy od plotny“, ktorá vie, že v hokeji tí blázni v brneniach sa nebijú, ale korčuľujú a priateľsky sa šťuchajú a na trávniku behajú, váľajú sa a kopú do lopty, aby im lepšie chutili nedeľné rezne. A to je dobre. Aspoň muži neprekážajú v kuchyni.
Ozaj a prečo brankár nesmie do súperovho územia?

Další odpovědi
arygnoc

brankár za stredovú čiaru môže ísť (napr. odvolanie brankára na vzdialenejšiu striedačku) – nesmie sa ale aktívne zúčastniť hry (→ http://www.cstvo­pava.cz/files/Pra­vidla%20LH%202­006-2010.pdf – pravidlo 591).

odôvodnené nie je.

😉

setapouch

led: takže v rámci snahy zatraktivnit hru a vyšší počet gólů se zakázalo dávat góly?

led

Pravidlá nezakazujú brankárovi dať gól súperovi. Ak brankár dokáže dať gól zo svojho územia, tak môže. A to by tú hru naozaj zatraktívnilo.
PS.
Pokiaľ nedokážete odpovedať na takúto jednoduchú otázku, aspoň si premyslite, čo dáte do diskusie.

arygnoc

@led:

vy snáď fantazírujete?

😉

zasá kecá bludy mimo otázky. ;-DD

ale hej, aspoň pobaví. ;-DD

😉

setapouch

Někde jsem psal, že brankář nesmí dát gól? Vidím, že to musím vzít víc podrobněji. takže: vyjetý brankář znamená větší šanci dát gól. Čili čím dál může vyjet, tím větší je riziko, že dostane gól.

IIHF několikrát deklarovala, že chce víc gólů. Snižování rizika gólu je v přímém protikladu k deklarovaným prohlášením. Čili tvé babské zdůvodnění kulhá. A protože odpověď neznám, neodpovídám, pouze o otázce diskutuju. Udělala bys líp, kdybys trochu myslela, než začneš psát.

led

Odpoveď hodná politika

arygnoc

nie politika, manipulanta.
nenechajte sa vmanipulovať do debaty mimo otázku.

😉

led

Politik hovorí vždy pravdu? Politik poprie i sám seba, ak sa mu to hodí. Najčastejšie ale pracuje s „faktami a dôkazmi“ so zamlčanými informáciami, kedy len časť informácie vydá za celú, pretože sa mu to tak hodí. Politik neprizná pravdu, ak sa mu to nehodí, ale dokáže presvedčiť davy, že pravda vôbec nie je pravda a lož nie je lož.
Kedysi istý užívateľ setapouch tu na stránke vysvetľoval, čo znamená jeho nick
„„Setapouch! Sobí hnusec!“ Tak tituloval v Saturninovi nadmíru rozčilený účetní Sláma svého nadřízeného, továrníka Dubského, když zjistil, že tento pán chce svou dceru provdat za bohatého bankéře, aby zahladil dluhy, co svým nezřízeným životem na vysoké noze způsobil.“
ale k tomu sa pridružuje aj egyptského Seta, ktorý pre svoje záujmy aj vraždil, ničil okolo seba i keď navonok aj o slnko sa staral, pretože to vyhovovalo jeho zámerom.
No nespráva sa náš spoluužívateľ ako dávny i súčasný politik?

setapouch

A co takhle něco, co podpoří tvůj názor? Když něco řeknu, někdo s tím nesouhlasí, já k řečenému dodám argument, druhý dá protiargument. Tomu se říká diskuse a v ní se nalézáme.

Ty a arygnoc máte společné to, že když vás člověk požádá o argument, snažíte se ho jen urazit.

arygnoc

nedodal si argument, blbečku, ale špekuláciu.
manipuluješ, odbočuješ od témy.
DOKÁŽ, že názor led je nesprávny!!!

😉

setapouch

http://www.ho­kej.cz/prinesou-zmeny-pravidel-atraktivnejsi-hru-a-vice-golu/5001879?d­o=showLoginForm

Kdybys věnoval googlu alespoň tolik času, jako věnuješ svým fekálním snům, našel bys to během minuty. Takže co povíš teď? A posílám ti to i do PM, aby ses nemohl vymlouvat, že jsi o tom nevěděl. Máš dost odvahy na to, aby ses omluvil? Silně o tom pochybuju, protože vy dva na to prostě nemáte.

setapouch

Cituji arygnoce z PM: „daj to do svojej diskusie ako argument a zasa preukážeš svoju intelektuálnu úbohosť. kde je v článku niečo o pohybe brankára? 😉 vieš čo, ja to vložím miesto teba, ok? 😁“

To je těžké, když někdo není schoopný chápat psaný text, ani když se mu to vysvětlí detailně.

Takže pro arygnoce ještě jednou: IIHF chce vyšší počet gólů, ale vysvětlení led by znamenalo nižší riziko gólu.

arygnoc

tak si potvrdil svoju intelektuálnu úbohosť – kde je v TOMTO článku niečo o pohybe brankára (tak stála otázka!!!).

nj, čo s tebou, blbečku.

😉

setapouch

Článek dokládá tvrzení, že IIHF změnou pravidel sleduje mj. zvýšení počtu gólů. A vysvětlení led je s tímto v přímém rozporu. Co na tom nechápeš?

Je to naposled, co na tvé nesmyslné bláboly reaguji, ty za to nestojíš. Nejsi nejen schopný vést diskusi bez emocí a urážek, ty nejsi ani schopný argumentovat, natož uznat, že něco nevíš nebo že ses spletl. Ztrácet s tebou čas nehodlám.

led

Na záver tejto diskusie
Nikde v odpovedi som neuviedla, že ide o kvalifikovanú prípadne odbornú odpoveď.
Každý kto dočíta odpoveď do konca pochopí, že ide o laicky pohľad „ženy od plotny“, pretože keď muž sleduje fotbal, hokej, žena mu práve v tom čase chystá dobré papaníčko.
Inteligentný človek pochopí a ten druhý…

setapouch

Tvou odpověď jsem četl až do konce. A v diskusi jsem ukázal, že není pravdivá. Měla jsi nějaký relevantní důvod okamžitě vyhledávat spory?

arygnoc

čo to zasa trepeš?
o hre brankára si nepovedal ani slovo, zato meleš niečo o zakazovaní dávania gólov.

o genderových útokoch na led ani nehovorím.

😉

setapouch

Vyvracím tezi led. Dolážeš to pochopit. A o příslušnosti k pohlaví zde mluvila pouze ona. Nauč se číst.

setapouch

Ozvi se, až to pochopíš, dřív nemá smysl s tebou diskutovat.

arygnoc

ty fakt nevieš čítať?
ani po sebe?

😉

setapouch

Tak kde jsem napsal to, co pořád vydáváš za moje slova? Opravdu se nedá diskutovat s lhářem.

arygnoc

TY nediskutuješ o pohybe brankára, ale o nejakom zákaze strieľania gólov.

o tom to je, tak stála otázka.

😉

setapouch

Opět nechápeš psaný text. Smiř se s tím a raději už nikdy nic nepiš. Najdi, kde říkám, že se nesmí hýbat protože od začátku tvrdím, že se omezením jeho zapojení do hry snižuje riziko chyby, což je v protikladu se záměrem IIHF. Toto ti opakuju popáté. Myslím, že i idiot s IQ 50 by to potřeboval vysvětlit méněkrát.

arygnoc

zasa trepeš – ja nehovorím, že sa nesmie hýbať, ja hovorím, že otázka je o pohybe brankára, a ty táraš o góloch, znižovaní rizika a bohvie o čom.

takže si prejdi, čo nechápeš na

„Z jakýho důvodu nesmí v hokeji brankář za půlku?“

😉

setapouch

Naposledy ti to říkám, protože říkat něco posedmé, POSEDMÉ, je opravdu hodně i na kriply a retardy. Natož na tebe, který někdy dokáže promluvit rozumně, takže bys to chápat měl: dokazuju, že odpověď led je chybná. Že odpověď na otázku neznám, to jsem uvedl. Nicméně to nemění nic na tom, že názor led je vyvrácený prohlášením IIHF.

arygnoc

nedokazuješ.

meleš niečo o smerniciach pre zvýšenie počtu vsietených gólov.
to nemá s obmedzením pohybu brankára po klzisku nič spoločného, ani s obmedzením jeho zasahovania do hry na polovici súpera.

trepeš, ako vždy.

😉

setapouch

Už před čtyřmi dny jsem psal:

"Někde jsem psal, že brankář nesmí dát gól? Vidím, že to musím vzít víc podrobněji. takže: vyjetý brankář znamená větší šanci dát gól. Čili čím dál může vyjet, tím větší je riziko, že dostane gól.

IIHF několikrát deklarovala, že chce víc gólů. Snižování rizika gólu je v přímém protikladu k deklarovaným prohlášením."

Je to s tvou inteligencí hodně zlé, když to nedokážeš pochopit.