_136

Z jakého důvodu západní výrobní a průmyslové společnosti a automobilky nestaví se výrobní závody i v Perském zálivu?

Zajimalo by mě proč se například v emirátech,Saúdské Arábii nebo Kataru neinvestuje a tudíž se i nevyrábí automobily nebo jiná výroba a průmysl proc se skoro vse staví a vyrábí ve východní a střední evrope. Diky

Odpovědi
Midoc

Ti bohatí to dělat nebudou. Chudí nemají na auto. Obyvatelé nemají zkušenosti s průmyslovou výrobou.

Arne1

A kdo by to tam vyráběl ?

Pepa25

Nejprve oprava nepravd v doplnění:

  • na Arabském poloostrově Západ se samozřejmě investuje, ale především petrochemickém průmyslu, těžbě a stavitelství
  • neí pravda, že „skoro vše“ se vyrábí ve střední a východní Evropě. Např. východnáí Asie (Čína, Jižní Korea …) má daleko výkonnější průmysl.

Teď k vlastní otázce: protože tam nejsou vhodné zdroje pro výrobu automobilů.