Avatar uživatele
Ruth

Jak na vyvolávání digitálních, oskenovaných a upravených fotografií??

Zdravím, ráda bych si nechala vyvolat fotografie – některé digitální některé oskenované a upravené ve Photofiltru. Naposledy jsem nechávala fotky vyvolávat z běžného filmu. (to už je hodně dávno :D) a s vyvoláváním digitálních fotek nemám zkušenosti.

Ráda bych tedy věděla, jestli mám fotky před vyvoláním nějak upravovat, aby seděl běžný formát 13×9 cm, případně 15×10. Bojím se, že nechám-li je vyvolat v takovém stavu, v jakém jsou (každá má úplně jinačí rozměry), tak bude obraz na nich ve výsledku zdeformovaný. Prosím poraďte.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3620 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Ideální je fotky upravit do požadovaného poměru stran.
Minimální rozumné rozlišení je pak cca 190 DPi (lepší 300 DPi).
___
Z výše napsaného plyne, že např. foto,které má být ve výsledku 10×15, bys měla poslat v rozlišení 1200×1800 pix.
Vytisknout to umí kdekterá fotolaboratoř – nepíšeš odkud jsi, pro Prahu doporučuju http://sluzby­.fotoskoda.cz/vy­volani-fotografii .
___
Pokud by sis ani tak nevěděla rady, pošli mi jednu fotku VP, upravím ti ji.
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Emefej

Kromě těch dvou možností, které zmiňuje Dochy, existuje i třetí varianta. Můžeš si nechat fotky vytisknout přesně v takovém poměru stran, jaký je u digitální předlohy. Stačí se ve sběrně fotolabu domluvit, nechal jsem si dělat zvětšeniny panoramatických snímků s netypickým poměrem stran a paní ve sběrně s tím neměla žádný problém. Fotky vyšly přesně tak, jak jsem si je představoval.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lamalam

Zeptej se ve sběrně, obsluha ti ukáže na hotových fotografiích, jaké jsou možnosti (okraj nebo ořez). Ale někde se dá dohodnout i zachování přesného poměru stran, záleží na přístrojovém vybavení a ochotě personálu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Doplním mowlu: Při tisku by ti ty fotky neměli zdeformovat. Zpravidla je nabídka, zda mají fotky oříznout (trochu zvětší a co přesahuje fotku neuvidíš), nebo nechat s okrajema (zmenší tak, aby celý obrázek byl na fotce a buď nahoře a dole, nebo po stranách zůstane bílý proužek)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika