Zlatý

Vyrábí a prodávají se ještě magnetické pásky do kotoučových magnetofonů?

Nejlepší odpověď

Bronzový

Vyrábějí a prodávají. Například zde: http://www.vintageaudio.cz/…

Další odpovědi:

Zlatý

Zlatý

Jistěže se dají koupit, ale levné už dlouho nejsou, protože se dělají v malých sériích. Ostatně o láci záznamu a o datech ve tvé otázce není řeč, nevím o čem se v té diskuzi blábolí... Předpokládám, že ti jde o retro a styl analog. Sám jsem měl ještě před 3 lety dobrý hi-fi magič a dnes lituju, že jsem se ho zbavil.

Zlatý

Bohužel nevyrábějí.
Vyrábějí se jen pro studiové magnetofony o tloušťce 55 a 35um, s jinou frekvenční charakteristikou a potřebou jiné předmagnetizace, než mají domácí magnetofony.

Vyrabi ! Musej ! Treba policajti i rozvedka je uzijou. Vyslychat nekoho tyden a nahravat to na kazety,by kazetama byli zasypany. A i ve studiich je potrebuji.

Diskuze k otázce

Zlatý

brillant

Mám na chaloupce nějaké starší kousky, které jsem chci trošku dovybavit (B444 Lux, Uran, Sonet Duo).

Bronzový

jáára

Teď eště jak na to levně ukládat data... Pásky maj něco do sebe.

Stříbrný

Dochy

Levně? Data? Na medium, které bylo určené na audio záznamy, tj na dnešní dobu extrémně nízké frekvenční pásmo, takže se dá odhadnout paměťová kapacita řádově tak na 10-100MB? Na medium, které je v současnosti natolik raritní, že cena 2 těchto pásek odpovídá ceně 500GB harddisku? ;-)
Také jsem kdysi přemýšlel o kopírování 5,25" disket na děrné pásky. Ale té 170kB disketě (proprietární Commodore formát) by odpovídal svitek pásky o průměru řádově půl metru. Na cenu se radši ani neptat, objemově to také není nic moc...
Ale jo, je to zajímavá technika.

gobls

Jistě, že ne na obyčejný magnetofon, ale speciální magnetické pásky se stále používají pro zálohování velkého množství dat a skutečně jsou nejlevnější a mají mnohem větší kapacitu. HDD mají omezenou kapacitu a s každým diskem si kupujete zároveň i hromadu "železa" k ničemu jnému nepoužitelnou.

Bronzový

jáára

Levně a velký data. terabajty dat.

Pokročilý

mzm

Dělají (dělaly?) se páskové jednotky, na které se zaznamenávala data stejně jako na videopásky (rotační hlava), ale kapacity, trvanlivost, doba záznamu...
Jak píše Dochy. Jako hračka OK, jako něco na terabajty to levněji jak HDD nevyjde.

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 907
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 476
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 408
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 289
Zlatý led 268
Zlatý Lamalam 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.