Dzejkob

Které parametry sledovat při výběru levného fotoaparátu do 3000,–?

Vím, že v této cenové kategorii se asi nějaký super foťák nekoupí, ale stejně, na co by se človkě měl dívat, co se parametrů týče, aby koupil alespoň trošku slušný a né uplný šunt?

Nejlepší odpověď
gecco

Primárně si musíš stanovit, co chceš fotit (za jakých podmínek)…
😉
Obecně:

  1. objektiv – co největší světelnost (co nejnižší možná clonová čísla), ohnisková vzdálenost a zoom podle toho, co chceš fotit
  2. expoziční režimy (P je základ, já preferuju M, ale potřeba je aspoň A či S)
  3. velikost snímače (čím větší, tím – obecně, lepší)
  4. odolnost proti počasí, typ baterek, pohodlí ovládání (individuální)
  5. počet pixelů (to je to ´nejméně´ podstatné, pro tisk A4 stačí 3Mpix, takže momentální hodnoty snímačů jsou hrubě nad rámec potřeby (pokud si nechceš ´hrát´ s výřezy)

Další odpovědi
Lamalam

V dané cenové relaci jsou všechny foťáky stejně dobré (stejně špatné). U fotoaparátů teto třídy bych se při výběru zaměřila zejména na ergonometrii a vzhled.

Emefej

Je to úplně jedno. Kup si ten hezčí.

pucipuci

Hledat v recenzích jiných uživatelů.