seraphico

Voskují se ještě lyže?

Dříve se lyže musely namazat, jinak to prostě nejelo. Jsou dnešní skluznice vyráběny tak, aby se nemusely voskovat? Profesionální lyžaři jistě voskují, ale má to význam i pro rekreačního lyžaře?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, má to význam

Další odpovědi
Arne1

Ano. I na plastovou skluznici se může sníh nalepit a udělat tam „bačkory“

Dochy

Pro moje lyžování sjezdovky rozhodně není třeba voskovat. Co se týče běžek, veškeré mé pokusy o voskování (vč. voskování podle rad ostatních, zkušenějších, kteří pak jeli naprosto v pohodě) skončili tím, že jsem veškeré stoupání vydřel rukama (s vyplazeným jazykem, nejpomalejší) a při sjezdech mi ti, co za každou cenu museli vyrazit první, abych je nezdržoval, museli uskakovat z cesty.

Takže co mně se týče: snad radši nevoskovat ať si kdo chce co chce říká.

No, rozhodni se podle svých schopností a zkušeností.

Emefej

Běžky voskuji, na sjezdovkách už nejezdím.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.