jan.kadraba

Vlastní rybník – co to obnáší?

Vlastním pozemek, přes který vede potok. Co by obnášelo založit si na tomto pozemku vlastní rybník o velikosti cca 24 * 16 m ?

Nejlepší odpověď
NikkiHeat

Stres, nervy, investici, tisíce povolení a ve finále velký kulový.....

Další odpovědi
Emefej

Tento problém jsem řešil v roce 1999, tehdy to bylo zhruba takto:

  1. vypracovaná projektová dokumentace od autorizovaného projektanta z oboru vodních staveb („normální“ projektant nestačí)
  2. od autorizované osoby vypracovaný a vodoprávním úřadem schválený manipulační řád vodního díla
  3. souhlas stavebního úřadu
  4. souhlas správce povodí
  5. vyjádření odboru životního prostředí a odboru ochrany vod a půdy
  6. doklady o vlastnictví
  7. informace z katastru nemovitostí o sousedních parcelách a nemovitostech
  8. souhlas správců sítí

A řada dalších papírů na které jsem už zapomněl. Dnes může být situace zcela jiná, ale určitě to nebude jednodušší.

mosoj

Na životním prostředí či zemědělském odboru budou chytřejší.

Drap

Vhodný zdroj vody, stavební povolení a dostatek finančních prostředků.