jirkajirka

Víte toto o Facebooku ??

Každý je omylný, ale většinou vím co píšu. opakuji co jsem napsal a kopírují část licenčního ujednání FB.

Že tím, že "přidáte Uživatelský obsah na kteroukoliv část Stránky, automaticky zaručujete – a vy tímto také stvrzujete, že máte právo zaručit – Společnosti neodvolatelnou, trvalou, bezvýhradnou, přenosnou, plně hrazenou licenci (s právem sublicencovat) k užívání, kopírování, veřejnému zobrazování, veřejné prezentaci, přeformátovávání, překládání, krácení (částečnému nebo úplnému) a distribuci takového Uživatelského obsahu k jakémukoliv účelu, komerčnímu, reklamnímu, nebo jinému. (Facebook pravidla o užívání).
Tato informace se v českých Pravidlech (ke 22.2.2009) nezveřejňuje, je zde pouze anglicky, a v případě uplatňování takového požadavku se takto nedostatečná licence patrně v rozporu s českým právním řádem.

V praxi toto znamená, že jakákoliv vaše písnička, fotografie, báseň nebo jakákoliv jiná věc se okamžikem vložení stává majetkem Facebooku, který má právo ji jakkoliv využít, k reklamě nebo čemukoliv jinému.

Nejlepší odpověď
briketka10

nevím to, anglicky neumím a je mi to jedno
vkládám tam fotky mého kocourka a videa
z YT co se mi líbí to zvládám :o))
Doplňuji:
jestli se můj Ufíček umístí v nějaké reklamě
byla bych na něj bezdomovečka moc pyšná :o)

Další odpovědi
Larissa

Vím to už dlouho a podle toho se i řídím.

honza19hk

Ksichtokniha mě netrápí.nemám ho a ani nepotřebuju.

pusinka50

Nevěděla jsem to, ale nepřekvapuje mě to, něco takového jsem už dávno vytušila svým selským rozumem a vzhledem k mé nedůvěře k jakékoliv sociální síti a z obavy před jednoduchým zneužitím si dávám velký pozor na to, co zveřejňuji