hawranek

Vidí banka výši splátek v registru dlužníků?

Chci se zeptat, jestli kterákoliv banka může v u nás dostupných registrech dlužníků (Solus apod.) vidět výše splátek za půjčky nebo pouze zda je tam pouze vidět, jestli je splátce spolehlivý nebo neplatič.

Nejlepší odpověď
anonym

Banky při prověřování bonity klientů zajímá počet půjček, jejich výše a termíny. Záznamy závisí na tom jak jsou tam vloženy. Splátky tam nebývají uvedeny a ani nejsou podstatné, spíše jde o celkovou míru zadlužení.
Jinak si banky předávají i informace vzájemně. Docela mne překvapilo, že za půjčky podle interních kritérií považují i kreditní karty nebo kontokorent na účtu bez ohledu na to, zda je někdy využíván do mínusu.