Velikost fotky

pokud budu fotit ve formátu RAW a mám u foťáku napsáno v parametrech, že RAW má rozlišení 5184×3456 tak se chci zeptat jak velké fotky to budou. Mám na mysli velikost v MB.

Nejlepší odpověď
mosoj

Bude mít tuto velikost nebo mírně nižší.
RAW formát si řeší každý výrobce po svém.

Doporučuji si něco přečíst o tom co je to formát RAW !!
Třeba zde :
http://www.pa­ladix.cz/clan­ky/je-raw-pro-vas.html

Pravdou také je že každá fotka bude mít jiný objem dat. Jak se zde píše záleží co je naní vyfocené.

Další odpovědi
pechota

Nedá se přesně říct, kolik bude mít fotka MB.Záleží nejen na rozlišení, ale také jakou mate nastavenou kvalitu fotografie. Pokud chcete vědět velikost v MB stačí fotografii stáhnout do počítače a pak na ni kliknout pravým tlačítkem myši. Otevře se vám nabídka. Vyberte vlastnosti a tam bude uvedeno jakou má fotografie velikost v MB. Upozorňuji, že každá fotografie může mít jinou velikost.