Chandler

Váš oblíbený prohlížeč

Jaký používáte internetový prohlížeč ? Většina na IE nadává, já jsem s IE spokojen. Nevidím na IE nic špatného, možná to je i tí, že používám novější verzi a není tam tolik chyb. Za to si nemohu zvyknout na jiný prohlížeče, jak jsou nepřehledné atd.

Jk jste na tom vy ?

Nejlepší odpověď
OuSí

já používám Operu… sem sní taky spokojen… akorát mi vadí že některé něci operu nepodporují :(

Další odpovědi
Wareg

z 99% Mozilla Firefox, 1% prohlížeč Google Chrome.

niobe

Mozillu Firefox-je celkem bezpečná…

anonym

nevidet na IE nic spatneho je snadne dokud nejste vyvojar a nenahlédnete pod kapotu 🙂, .. chyby IE nejsou videt z uzivatelskeho pohledu, stejně jako čínská auta vypadají navenek vlastně docela dobře, co na tom že v kritické chvíli airbag nevyletí a auto se skrze špatně navržené deformační zóny sroluje do harmoniky 🙂 …

chyby IE jsou obsazeny v samotnem jadru a vyvojar stranek a webovych aplikaci s nimi bojuje kazdy den.

///

Bezny uzivatel si muze si muze bez hlubsich znalosti kvalitu jednotlivych prohlizecu porovnat z technickeho hlediska zbezne pomoci ACID 1,2,3 testu:

http://en.wiki­pedia.org/wiki/A­cid3
… výsledky tohoto převážně technologického testu jsou přehledně uspořádány zde: http://en.wiki­pedia.org/wiki/A­cid3#Browsers_that_pass
vysledne hodnocení je na stupnici od jedné do sta, internet explorer hledejte pod nazvem jadra „Trident“ s hodnocením pouhých 20b, dlouhodobě velmi zaostavá za ostatními a nikdy nebyl v čele.

na IE je spatne, ze nepodporuje vektorovou grafiku SVG napriklad, chybi podpora canvas, ze podpora html 5 je bidna, css podpora neuplna, javascript velmi pomaly, neexistuje multiplatformnost u ostatnich prohlizecu bezna, moznosti doplnku jsou kvuli zvolenemu rozhranni mnohem mensi nez je tomu u firefoxu napriklad, prohlizec je potencialne velmi nebezpecny (activex) jakkoliv se snazi hesla marketingove kampane tvrdit opak …

vagra

Taky používám IE a je to opravdu o zvyku.Někdy,ale opravdu málokdy, Google Chrome.

blesk26

ge0rge má o IE naprostou pravdu, také s ním neustále zápasím. Bohužel je na něj potřeba vše odladit.

Já osobně používám Operu. Jedná se podle mého názoru o nejrobustnější prohlížeč. Vše potřebné obsahuje v základní instalaci, takže nainstaluju a jedu … žádné otravné doplňky neustále vyžadující aktualizaci. Že by mě trápilo, že na Opeře některé aplikace nefungují? Už ani nepamatuji, kdy jsem se s tím naposledy setkal, je to celkem vyjímečný jev.

Chrome používám vyjímečně, většinou jen na kontrolu, zda-li v něm web běží jak má. Chrome je rychlý, ale chybí mi v něm nějaké funkce (např. gesta myší), bez toho nemůžu žít :)

Firefox nemám rád – přijde mi pomalý, nepřehledný, sám o sobě nic moc neumí, je potřeba hledat a instalovat doplňky, které mě při každém spuštění otravují s aktualizací (ale jinak jsou doplňky výhoda – je jich mnoho a dá se to hodně rozšířit … ale stejně, kdo to potřebuje?).

Zkrátka zastávám Operu a nedám na ní dopustit. Jen je škoda, že kvůli špatným krokům v minulosti prakticky přenechala všechnu slávu Firefoxu a dnes jí skoro nikdo nezná nebo nepoužívá, protože není tak rozšířená.

Ewush

Mozilla Firefox

Mofli

Mozilla 95%, Opera 4%, IE 1%

p-e-t

Mozzila firefox urcite mozzila, je bezpečná a rád ji používám. :)