Janec

Vadí rybám, když se do akvária dostala trocha potravinářského barviva?

Do akvária(cca100l) se dostalo pár krystalků košelinové červeně A, ohrožuje to ryby pop. ekosystém?

Nejlepší odpověď
Kepler

To by nemělo vadit. Horší je štamprla slivovice, jak se stalo mně. Jak známo, v souboji se slivovicou ještě nikdy nikdo nevyhrál, enem Valaši remízovali 🙂

Další odpovědi
Drap

Nic se rybám nestane.

Klaproth

Nevadí. Při léčbě některých infekcí se rybičkám do vody přidává hypermangan, modrá skalice nebo malachitová zeleň.