Usoman

Vadí, když tekutý stlačený vzduch ve spreji přijde do styku s obvody elektroniky?

Mám menší problém. Chci si vyčistit notebook pomocí profouknutí. Jenže sprej se stlačeným vzduchem mi občas svůj obsah stříká ještě tekutý. Sice se ledová kapalina do vteřiny vypaří, ale přesto mám obavy to namířit do útrob přístroje (hned za mřížkou mám základní desku).

Mám si tím normálně vyčistit notebook nebo je to riskantní? Měl jste někdo stejný problém?

PS: sprej nenakláním.

Odpovědi
elkon

Na spreji máš napsáno k čemu je určený. Každá elektronika se čistí ve vypnutém stavu.

dubraro

Tuším, že nemáš sprej se stlačeným vzduchem, ale s kysličníkem uhličitým. Čistit s tím elektroniku můžeš.

Usoman

náplní je 30% propan-butan

Edison

Jak u kterých prostředků. Na optiku je speciální vzduch, rozhodně ne kapalný, a je extrémě čistý.