mudrc

v souvislosti s finačními problémy Sazky bylo použito snížený rating-co to znamená ?

byl uvalen snížemý rating na Sazku

Nejlepší odpověď
panenka

Rating je hodnocení subjektu, do jaké míry je schopen dostát svým závazkům. Nejčastěji se pod ním rozumí úvěrový rating, teda jak moc je firma nebo například stát v budoucnu schopen splácet půjčené peníze.

Doplňuji:
http://tema.no­vinky.cz/rating

Další odpovědi
BEAES

Znamená to, že díky tomu má špatné hodnocení.

dudu

Pro věřitele je to signál, že se firmě zhoršila schopnost dostát svým závazkům, pro Sazku to mimo jiné znamená zdražení úvěrů a zhoršení přístupu k úvěrům novým.